Jak dobrze wypaść na randce?

Mężczyzna, który od dawna Ci się podobał, zaprosił Cię na randkę! Jesteś szczęśliwa, ale jednocześnie zżera Cię stres przed tym jak wypadniesz. Zadajesz sobie pytanie: postawić na absolutnie naturalny wygląd i zachowanie, czy „stanąć na głowie”, aby zrobić na nim dobre wrażenie? Popadanie w skrajności nigdy nie jest dobrym wyborem. Dzięki naszym poradom odnajdziesz swój „złoty środek”.

possector.comKażda z nas w dniu randki chce wyglądać jak najładniej. Dobrze byłoby jednak abyś nie sprawiała wrażenia, że spędziłaś przed lustrem połowę dnia. Ubiorem postaraj się podkreślić swoje atuty, a najlepiej tylko jeden z nich. Pamiętaj, że lekko prześwitująca bluzka okaże się lepszym wabikiem niż model z ogromnym dekoltem. Jeśli takiej nie posiadasz możesz wybrać bluzkę koszulową i rozpiąć kilka górnych guzików. Do tego załóż delikatny naszyjnik, który swoim blaskiem będzie przykuwał wzrok do dekoltu. W przypadku gdy posiadasz piękne, długie nogi lepiej sprawdzą się obcisłe dżinsy, leginsy albo długa spódnica z rozcięciem na boku niż króciutka mini. Nie przesadzaj z makijażem, obecnie panuje moda na naturalność. Jeśli chodzi o fryzurę, mężczyźni najczęściej wypowiadają się, że lubią fryzury z rozpuszczonych włosów, miękkich w dotyku. Dlatego raczej zrezygnuj z grubej warstwy lakieru i pianki.

Po pierwsze, niezależnie od tego jakim bóstwem i ideałem wydaje Ci się Twój obiekt westchnień, pamiętaj, że Ty też jesteś wyjątkowa i zasługujesz na to, aby traktowano Cię z należnym szacunkiem. Kiedy mężczyzna nie pojawia się na spotkaniu po pierwszych 15 minutach, lepiej daruj sobie randkę i wróć do domu. Stawianie drugiej osoby w sytuacji, w której musi czekać dłużej nie świadczy o kimś dobrze. Wyjątek może stanowić telefoniczne uprzedzenie o ważnej sprawie lub zaistniałym problemie.

Ważną kwestią na randce jest pozwolenie mężczyźnie na to, aby traktował Cię jak księżniczkę. Oni to wręcz uwielbiają! Przepuszczanie w drzwiach, zabieranie i podawanie okrycia (chyba, że jesteście w miejscu, w którym robi to ktoś z obsługi) a także delikatne obejmowanie za ramię, kiedy z naprzeciwka napiera tłum ludzi, jest wręcz wskazane. Nie rób z siebie kobiety, która ze wszystkim sobie poradzi. Każdy mężczyzna lubi czuć się potrzebny. Jeżeli dodatkowo podziękujesz mu pięknym uśmiechem, będzie zachwycony!

Wiele kobiet ma problemy z przyjmowaniem komplementów. Jak należy to zrobić? Na pewno słyszałaś od przyjaciółek jak ważna jest pewność siebie. Owszem, ale nie należy jej mylić z arogancją. Przykładowo słyszysz, że pięknie wyglądasz. Odpowiedzi w stylu „No wiem!” nie będą zbyt dobrze odebrane. Facet może się wręcz wystraszyć tak przebojowej kobiety albo pomyśleć, że skoro wiesz, to nie potrzebuje Ci mówić komplementów. Naprawdę nie chcesz ich już nigdy usłyszeć? Niewskazane jest także zaprzeczanie. Pamiętaj, że to jak będziesz postrzegana zależy wyłącznie od Ciebie. Jeżeli Ty będziesz postrzegać się jako atrakcyjną, wyjątkową kobietę inni również będą tak na Ciebie patrzeć. Każdy człowiek posiada jakieś wady. Dlatego możesz powiedzieć zwyczajne „dziękuję” albo „dziękuję, cieszę się, że zauważyłeś”.

O człowieku bardzo dużo mówi postawa ciała. Unikaj szczególnie efektu zwieszonej głowy i garbienia się. Taka pozycja sugeruje, że jesteś osobą niepewną siebie albo zniechęconą do kontaktu z drugim człowiekiem. Staraj się od czasu do czasu spojrzeć mężczyźnie prosto w oczy. Dzięki temu nawiążesz z nim bliższą więź. Jeśli siedzicie obok siebie postaraj się, aby Twoje ramiona i kolana były delikatnie zwrócone w kierunku rozmówcy. Słuchaj uważnie tego co mówi. Chcąc podkreślić swoje zainteresowanie uśmiechnij się od czasu do czasu. Oczywiście nic na siłę, ale nie rób z siebie wiecznego smutasa! Możesz również delikatnie potakiwać. Unikaj ziewania, patrzenia na zegarek oraz rozglądaniu się dookoła, szczególnie „zawieszania oka” na przechodzących obok przystojniakach.

Temat do rozmowy jest problemem, który spędza sen z powiek wielu randkowiczom. To, że nie wypada rozmawiać o swoich byłych partnerach, wiedzą raczej wszyscy. Jeśli już mieliście ze sobą większy kontakt i wiecie, że nie łączą was podobne zainteresowania, możecie nawiązać do sytuacji z życia codziennego i pracy, wspólnych znajomych, zwierzątek domowych. Gdy będą to zabawne wątki, tym lepiej. Śmiech rozładowuje każde napięcie i zacieśnia więź między osobami, które mają podobne poczucie humoru. Mężczyźni bardzo cenią tę cechę u partnerki. Opowiedzcie o swoich zainteresowaniach, marzeniach i planach na przyszłość. Unikajcie jednak wątku małżeństwa i rodziny z gromadką dzieci. To nie jest dobry pomysł na temat do rozmowy w początkowej fazie znajomości. Facet może się poczuć osaczony.

Istotny w trakcie rozmowy jest Twój ton głosu. Musi być dostosowany do sytuacji. Jeśli masz donośny głos, postaraj się mówić ciszej, szczególnie gdy jesteście w eleganckiej restauracji. Postaraj się także nie mówić w sposób monotonny.

Żyjemy w czasach równouprawnienia kobiet i mężczyzn, ale kwestia płacenia rachunku często pozostaje sporna. Jeżeli to mężczyzna zapraszał on powinien zapłacić, zawsze jednak wypada wyjść z propozycją pokrycia swojej części. Po kilku spotkaniach możesz zrewanżować się pysznym obiadem lub kolacją. Dobrym pomysłem jest także kupienie biletów do kina, jeśli nie umawialiście się w konkretne miejsce.

Marta Nagórka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ