kora

Kora przeszła operację na otwartym mózgu, ale nie zamierzała się poddawać

Kora zmarła 28 lipca w swoim domu na Roztoczu. Od pięciu lat walczyła z nowotworem. Ostatni miesiąc był dla niej trudny. Okazuje się, że na początku tego roku artystka przeszła operację na otwartym mózgu. Była wycieńczona zabiegiem, ale nie zamierzała się poddawać.

Kora przeszła operację na otwartym mózgu, ale nie zamierzała się poddawać

Piosenkarka zmarła w minioną sobotę o godzinie 5:30 w domu na Roztoczu. Pięć lat temu zdiagnozowano u niego raka jajników. Ostatni miesiąc był dla niej niezwykle trudny. Załamanie przyszło tydzień przed śmiercią. Kamil Sipowicz, mąż, wraz z rodziną i bliskimi, poinformował, że pożegnanie Kory odbędzie się 8 sierpnia. Artystka zostanie pochowana na Powązkach.

Okazuje się, że na początku 20188 roku piosenkarka musiała poddać się kolejnemu poważnemu zabiegowi.

„Kora przeszła kolejną skomplikowaną operację. Tym razem na otwartym mózgu. I mimo że była po niej wycieńczona, nadal nie zamierzała się poddać. Niestety ponad tydzień temu jej stan znów sie pogorszył. Kora nieprzytomna trafiła do szpitala w Bliżowie. Stamtąd przewieziono ją do większego szpitala w Zamościu. Niestety lekarze nie potrafili jej już pomóc. Chemia by ją zabiła” powiedziała w rozmowie z „Faktem” osoba z otoczenia Kory.

Pół życia zjadałam tony proszków przeciwbólowych

Kora w 2016 roku przyznała, że już wiele lat temu gorzej się czuła. Jednak jej lekarz to lekceważył. Dopiero inna lekarka zleciła jej zrobienie testów. Okazało się, że gwiazdę zaatakował nowotwór. Po tygodniu od diagnozy była operowana.

„Pół życia zjadałam tony proszków przeciwbólowych. Mój lekarz, którego znam od lat, nie przeoczył tego, on to zlekceważył. Nie zlecił przede wszystkim badań, które zleciła inna lekarka. Dzięki niej zrobiłam testy BRC1 i BRC2, a potem lekarz mi powiedział: to choroba śmiertelna i nieuleczalna. Dlatego nieprawdopodobnie słabłam przez te wszystkie lata. Ból mnie zginał do ziemi. Po tygodniu od diagnozy byłam na stole operacyjnym. Przeszłam trzy poważne operacje oraz dwa kursy chemii” – mówiła Kora w wywiadzie dla miesięcznika PANI w 2016 roku.

————————————————————————————————

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Kora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ