Kontrowersyjny okrzyk Rafała Kamińskiego w  „World of Dance”! Zrobił to w emocjach?

Kontrowersyjny okrzyk Rafała Kamińskiego w  „World of Dance”! Zrobił to w emocjach?

Rafał „Roofi” Kamiński w „World of Dance” dał się ponieść emocjom. Juror po udanym występie ukraińskich uczestników wzniósł okrzyk „Sława Ukrainie”, który uznaje się za pozdrowienie ukraińskich nacjonalistów i banderowców biorących udział w rzezi wołyńskiej. Jak juror tłumaczy swoje zachowanie?

Kontrowersyjny okrzyk Rafała Kamińskiego w  „World of Dance”! Zrobił to w emocjach?

Rafał „Roofi” Kamiński zaskoczył widzów swoim zachowaniem w „World of Dance”. Juror po udanym występie ukraińskich tancerzy wzniósł okrzyk „Sława Ukrainie”, który jest pozdrowieniem ukraińskich nacjonalistów. Widzowie byli poruszeni słowami Kamińskiego. 

„Dlaczego promujcie w polskim programie ukraińców banderowców? Jeszcze okrzyk roofiego, z którym banderowcy mordowali Polaków!!!!!!”,

„Czy oprócz okrzyków „Sława Ukrainie” (towarzyszyły one ludobójstwu na 200 tys. Polaków) Polsat będzie tolerował inne?” – pisali internauci na fanpage programu.

https://www.facebook.com/worldofdancepolska/photos/a.1531140073681685/1715197165275974/?type=3&theater

Nie toleruję nacjonalizmu

Juror na Instagramie wyjaśnił, że nie chciał nikogo obrazić, ale docenić udany występ, i nie należy doszukiwać się drugiego dna w jego spontanicznym okrzyku.

„W World of Dance chodzi o taniec na najwyższym poziomie technicznym i artystycznym oraz wspieranie i docenianie tancerzy. Nie doszukuj się tam teorii spiskowych ani żadnych politycznych aspektów lub dawnych wydarzeń historycznych” – napisał mężczyzna na Instagramie.

https://www.instagram.com/p/BoTrc_EHnM6/?taken-by=roofisonfire__

Juror głos zabrał również w komentarzu pod swoim zdjęciem!

„Znam dobrze historie, albo przynajmniej mam taka wiedzę jaka jest ogólnie dostępna. Dla współczesnych Ukraińców nie-nacjonalistów te słowa maja duże znaczenie. Moja żona jest Ukrainką, mam tam rodzinę. W mojej intencji nie jest to wspomnienie rzezi wołyńskiej ani niczego co jest z tym związane. Także ludzie – dajcie spokój z wczówkami.

Ja tez nie toleruje nacjonalizmu. Tak jak powiedziałem – nie to było moją intencją.

Nie ważne czy jest to nacjonalizm ukraiński, niemiecki, włoski, czy chociażby polski. To wszystko zło.

Niestety nacjonaliści przywłaszczają sobie rzeczy wartościowe, jak chociażby to „pozdrowienie” lub swastyka, która kiedyś była po prostu symbolem słońca.

Na razie cierpliwie znoszę obrażanie mnie, ale rozumiem, ze ludzie mnie nie znają i maja dość ograniczony punkt widzenia” – napisał Rafał Kamiński.

———————————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ