Koniec marki Marc by Marc Jacobs!

Marc Jacobs to jeden z najlepszych amerykańskich projektantów, który zasłynął w świecie mody jako dyrektor kreatywny legendarnej marki Louis Vuitton. Po zakończeniu współpracy, Jacobs nadal tworzył, jednak pod swoim własnym nazwiskiem. Teraz, jedna z jego marek została zamknięta.

marc life4style

Marc by Marc Jacobs była marką stworzoną w 2000 roku we współpracy projektanta z Robertem Duffym. Zwana marką „młodzieżową” charakteryzowała się przystępnymi cenami, dobrą jakością i wielką popularnością wśród kobiet na całym świecie. Niestety projektant po 14 latach zdecydował się na zamknięcie tej działalności.

Od tej pory Marc by Marc Jacobs będzie integralną częścią bardziej prestiżowej marki, jaką jest po prostu Marc Jacobs. Ten ruch był raczej niespodziewany, tym bardziej, że niecałe trzy miesiące temu Jacobs postanowił zatrudnić nowe dyrektor kreatywne marki: Luellę Bartley i Katie Hiller. Niestety Panie, które dopiero co przejęły stery, już będą musiały się rozstać z marką.

Kobiety lubujące się w produktach Jacobsa z tańszej linii również nie są zadowolone. Co więcej, wprowadzenie Marc by Marc Jacobs do stałej i prestiżowej marki projektanta, może nieco zmniejszyć jej luksusowość. Tak przecież stało się z produktami Michaela Korsa, który również uległ komercji i sprzedaży hurtowej.

Myślicie, że genialny Marc podjął dobrą decyzję?

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ