Jak się czuje Gienek Loska? Partnerka muzyka  o wylewie i stanie zdrowia

Jak się czuje Gienek Loska? Partnerka muzyka o wylewie i stanie zdrowia ukochanego

Gienek Loska w maju doznał wylewu wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach po 11 godzinach. Obecnie jest w śpiączce. Jednak jego stan zdrowia powoli się poprawia. Co mówiła partnerka artysty?

Jak się czuje Gienek Loska? Partnerka muzyka  o wylewie i stanie zdrowia ukochanego

Gienek Loska 5 maja 2018 roku podczas odwiedzin mamy na Białorusi Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Obecnie jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane.

Partnerka muzyka, Agnieszka Stawicka, zdradziła szczegóły dotyczące wypadku.

„Pół godziny później wyszedł na chwilę przed dom jeszcze odetchnąć, zakręcił się w kółko – widzieli to sąsiedzi – i upadł. Natomiast, ponieważ nie było wiadomo co mu się stało, pomoc medyczna dotarła bardzo późno. Policja się zainteresowała. Potraktowali go w mało sympatyczny sposób, bo nie wiedzieli co się dzieje. W momencie od zabrania do pierwszego szpitala, potem drugiego szpitala, nie postawiono żadnej sensownej diagnozy, co jest kluczowe przy okazji udaru – powiedziała Agnieszka Stawicka w „Pytaniu na śniadanie”.

Błędna diagnoza

Lekarze początkowo postawili nieprawidłową diagnozę, która zaważyła na dalszych losach muzyka. Teraz artysta przebywa u mamy w domu.

Przez pierwsze 6 godzin pompowano mu glukozę, ponieważ uznali, że pewnie ma śpiączkę cukrzycową. Dopiero po 11 godzinach trafił 200 km dalej do Baranovich, tam mu udzielono pomocy, stwierdzono rozległy wylew. W tych Baranovichach był przez pierwsze dwa miesiące – mówiła kobieta.

Jest nadzieja

Artysta obecnie jest w śpiączce, ale jego stan zdrowia powoli poprawia się. Zaczyna reagować na bodźce zewnętrzne.

„Zaczyna otwierać oczy, reaguje na głos, reaguje na dotyk bardzo intensywnie. Ja też mam takie doświadczenie, że rozumie, ponieważ reaguje na informacje, nie tylko na dźwięk i w zależności kategorii tej informacji oddycha szybciej, rusza nogami, rękami” – wyznała Stawicka.

Zbiórka dla Gienka

Aktualnie zbiórkę środków pieniężnych dla Gienka prowadzi Polska Fundacja Muzyczna, by zapewnić pieniądze na lekarstwa, preparaty wzmacniające, środki higieny i specjalne jedzenie. Gienek wymaga teraz całodobowej opieki i środków medycznych, a tego chora mama nie jest w stanie zapewnić. Dlatego potrzebna prywatna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna – to jest kosztowne. W przyszłości środki będą potrzebne na solidne leczenie i rehabilitację. Bliscy i fani Gienka Loski się mają nadzieję, że artysta niebawem wybudzi się.

https://www.facebook.com/polskafundacjamuzyczna/photos/a.383907781642823/2153387021361548/?type=3&theater

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/ Gienek Loska Band

ZOSTAW ODPOWIEDŹ