Kolorowy manicure u mężczyzn to hit? Teraz promuje go Marc Jacobs!

Malowanie paznokci przez mężczyzn nadal jest mocno kontrowersyjne. Do promowania tego trendu zachęca teraz projektant Marc Jacobs, który śmiało publikuje na Instragramie zdjęcia z kolorowymi pazurkami. Co Wy na to? Chciałybyście, żeby Wasz ukochany miał taki manicure? A może już maluje paznokcie?

Gwiazdy są na tak!

Wbrew pozorom malowanie paznokci wśród mężczyzn wcale nie jest już nowością, zwłaszcza w środowisku artystycznym. W kolorowych pazurkach już nieraz widzieliśmy Marylina Mansona, Johnny’ego Deppa, Jareda Leto czy Brada Pitta. W Polsce w pomalowanych paznokciach najczęściej występuje Michał Szpak. Jego odważny manicure jest ważnym elementem stylizacji artysty.

www.radaronline.com

#MalePolish

Niedawno do tego zacnego grona dołączył projektant Marc Jacobs, który śmiało publikuje na swoim prywatnym profilu na Instagramie zdjęcia, w których eksponuje swój pełny manicure. Fotografie oznacza hasztagiem #MalePolish oraz zachęca mężczyzn, aby poszli w jego ślady i również chwalili się kolorowymi paznokciami. Jacobs uważa, że zabawa z pazurkami nie tylko jest zarezerwowana dla kobiet. Wydaje się, że niektórych panów słynny projektant już przekonał. Zobaczcie same!

Instagram/Marc Jacobs

 A oto użytkownicy Instagrama i ich kolorowe paznokcie!

Instagram/andrew_t_white

Instagram/jacunio

Instagram/estrelator

Jak jest w Polsce – czy panowie malują paznokcie?

Co prawda coraz częściej możemy na polskich ulicach spotkać mężczyzn z pomalowanymi paznokciami, ale widok ten nadal jest rzadkością. Większość panów nawet jeśli lubi eksperymentować ze swoim wyglądem, to jednak woli kupić zabawną koszulkę czy krawat albo wystąpić w nowej fryzurze niż zaprezentować się w pomalowanych paznokciach. Mężczyźni, zwłaszcza starsi, uważają, że taki manicure jest niemęski. Nadal wielu z nich wstydzi się przyznać przed kolegami, że byli u kosmetyczki, a co dopiero u manikiurzystki! Jednak niektórzy regularnie zasiadają na fotelu u specjalistki od paznokci. Tłumaczą, że jest to ich „obowiązek służbowy”, gdyż są lekarzami, biznesmenami, więc paznokcie oraz naskórek muszą być w dobrej kondycji, ale nie preferują kolorowego manicure. „Panowie najczęściej korzystają w naszych punktach (mamy ich ponad 30 w całej Polsce) z usługi manicure męski. Polega ona na odsuwaniu skórek i ich ewentualnym wycinaniu na życzenie klienta oraz regulacji długości paznokcia. Dodatkowo nakładamy matową, bezbarwną odżywkę przeznaczoną specjalnie dla mężczyzn. Niektórzy panowie korzystają z masażu dłoni specjalnymi olejkami. Nie zdarzyło nam się jeszcze malować ich paznokci na konkretny kolor ”- tłumaczą manikiurzystki z sieci Manicure Express.


Czy Wam podoba się kolorowy manicure u mężczyzn? Myślicie, że ten trend stanie się popularny nie tylko wśród osób ze świata sztuki i mediów?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ