Kinga Rusin oraz inne gwiazdy w akcji #Jestemzłosiem. O co chodzi?

Kinga Rusin oraz inne gwiazdy w akcji #Jestemzłosiem. O co chodzi?

Jan Szyszko podpisał w środę rozporządzenie o zniesieniu zakazu polowania na łosie. Jednak w czwartek Ministerstwo Środowiska wstrzymało wejście w rozporządzenia dotyczącego określenia okresów polowań na zwierzęta łowne. Wiele osób nie zgadza się na zabijanie łosi. Wśród nich są polskie gwiazdy. Przeczytajcie apel Kingi Rusin!

Kinga Rusin oraz inne gwiazdy w kampanii #Jestemzłosiem. O co chodzi?

„Ministerstwo Środowiska wstrzymuje wejście w życie noweli rozporządzenia ws. określenia okresów polowań na zwierzęta łowne” – poinformował w czwartek resort.

Wiele osób protestuje przeciwko polowaniom na łosie. Wśród obrońców środowiska są polskie gwiazdy m.in. Kinga Rusin. Dziennikarka apeluje, aby podpisywać petycję w obronie tych zwierząt.

„Nieważne gdzie jestem zawsze #jestemzłosiem Kochani, już w tym tygodniu zapadnie wyrok śmierci na polskie łosie! Zacznie się je zabijać już od 10. listopada! Majestatyczne samce łosia, samice w ciąży czy młode łoszaki za chwilę zginą od strzałów myśliwych, bo zabijać pozwoli im ministerstwo środowiska! Łosie zginą dla trofeów i dziczyzny. To będzie rzeź. Możemy, a nawet musimy się temu sprzeciwić zanim będzie za późno.

Pytacie co teraz możemy zrobić? Podpiszcie apel na www.akcja.przyrodnicze.org w obronie łosi. Zróbcie sobie zdjęcie profilowe #JESTEMZŁOSIEM , dołączcie do wydarzenia https://www.facebook.com/events/258144454666279/. Możemy też w czasie polowania chodzić na grzyby albo po prostu na spacer! W jaskrawych kamizelkach, z aparatami fotograficznymi i kamerami żeby wszystko uwieczniać” – napisała Kinga Rusin w emocjonalnym poście na Instagramie.

Nieważne gdzie jestem zawsze #jestemzłosiem Kochani, już w tym tygodniu zapadnie wyrok śmierci na polskie łosie! Zacznie się je zabijać już od 10. listopada! Majestatyczne samce łosia, samice w ciąży czy młode łoszaki za chwilę zginą od strzałów myśliwych, bo zabijać pozwoli im ministerstwo środowiska! Łosie zginą dla trofeów i dziczyzny. To będzie rzeź. Możemy, a nawet musimy się temu sprzeciwić zanim będzie za późno. Pytacie co teraz możemy zrobić? Podpiszcie apel na www.akcja.przyrodnicze.org w obronie łosi. Zróbcie sobie zdjęcie profilowe #JESTEMZŁOSIEM , dołączcie do wydarzenia https://www.facebook.com/events/258144454666279/. Możemy też w czasie polowania chodzić na grzyby albo po prostu na spacer! W jaskrawych kamizelkach, z aparatami fotograficznymi i kamerami żeby wszystko uwieczniać. Lasy nie należą do polityków, leśników i myśliwych tylko DO NAS! Nie dajmy się z nich wyrzucić, nie dajmy zabrać następnym pokoleniom możliwości podziwiania na własne oczy polskiego dziedzictwa przyrodniczego! Miejcie oczy otwarte i wyczulony słuch, używajcie mediów społecznościowych, informujcie się nawzajem o tym gdzie i kiedy planowane jest zabijanie łosi czy żubrów, a niedługo pewnie wilków. Chodźmy tam tłumnie, bo nikt nie może nam tego zabronić! Wysyłajcie do mnie na priv informacje o polowaniach. Będę od razu wrzucać u siebie na wall. Walka o polską przyrodę i jej zachowanie to walka w słusznej sprawie i nie wiem jak Wy ale ja się nie poddam! Przyjdzie nam pewnie stoczyć jeszcze wiele bitew w obronie wielu ważnych spraw. Może nie wszystko uda się tak szybko i doszczętnie zniszczyć. Ale jest jedna rzecz którą niszczy się bardzo szybko, a jest absolutnie nie do odzyskania – JUŻ NIGDY, to środowisko! Polskie dziedzictwo przyrodnicze znika w zastraszającym tempie. Raporty organizacji przyrodniczych pokazują zniszczenia niespotykane od czasów wojny! Władza doszła do wniosku że więcej zarobi na dewastacji niż ochronie i nie ma zamiaru przystopować! Nie pomagają petycje, zapatrzeni w siebie polityce nie słuchają racjonalnych argumentów, bo mają poczucie siły i bezkarności. Nie możemy zapominać, że to NIE ONI TYLKO MY, polski naród jesteśmy właścicielami polskich

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Polskie lasy należą do nas

Dziennikarka przypomina, że lasy należą do całego społeczeństwa, a nie tylko do polityków czy myśliwych, dlatego nie można dać sobie zabrać polskiego dziedzictwa przyrodniczego. Gwiazda prosi fanów, aby teraz mieli oczy i uszy otwarte i interweniowali w razie potrzeby.

“Lasy nie należą do polityków, leśników i myśliwych tylko DO NAS! Nie dajmy się z nich wyrzucić, nie dajmy zabrać następnym pokoleniom możliwości podziwiania na własne oczy polskiego dziedzictwa przyrodniczego! Miejcie oczy otwarte i wyczulony słuch, używajcie mediów społecznościowych, informujcie się nawzajem o tym gdzie i kiedy planowane jest zabijanie łosi czy żubrów, a niedługo pewnie wilków. Chodźmy tam tłumnie, bo nikt nie może nam tego zabronić!

Wysyłajcie do mnie na priv informacje o polowaniach. Będę od razu wrzucać u siebie na wall. Walka o polską przyrodę i jej zachowanie to walka w słusznej sprawie i nie wiem jak Wy ale ja się nie poddam!” – pisze Kinga Rusin.

Akcję popiera również Michał Piróg.

UWAGA !!! Właśnie teraz zapada decyzja o wyroku śmierci dla polskich łosi. Myśliwi za zgodą ministerstwa środowiska…

Opublikowany przez Michal Pirog na 26 października 2017

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/ www.instagram.com/kingarusin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1259 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Monika Zamachowska komentuje odejście Joanny Racewicz z TVP!
Monika Zamachowska komentuje odejście Joanny Racewicz z TVP!

W połowie marca Joanna Racewicz przestała prowadzić „Pytanie na śniadanie”. Władze TVP twierdzą, że dziennikarka...