morawiecki żona

Kim jest żona premiera Morawieckiego?

Mateusz Morawiecki został premierem, pojawia się więc pytanie o małżonkę i o to czy będzie podróżować na oficjalne spotkania z mężem. Iwona Morawiecka dotąd była w cieniu, teraz nic nie zapowiada by miało się to zmienić.

Iwona Morawiecka, 49-latka, tyle można się dowiedzieć oficjalnie. Państwo Morawieccy poznali się już w podstawówce i mają czworo dzieci. To właśnie im poświęciła się małżonka, podczas gdy Mateusz robił karierę.

 Państwo Morawieccy ślub wzięli chwilę po tym, jak przyszły premier uzyskał tytuł magistra. 

– Siedział obok mnie, po lewej stronie, pamiętam – przypomina sobie czasy pierwszej kadencji w sejmiku dolnośląskim prof. Leon Kieres, dawny radny, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego. – Mateusz był bardzo miły, uczynny. Ale nic poza tym szczególnego nie powiem. Nawet nie wiedziałem, że jego żona ma na imię Iwona. Nigdy nie rozmawialiśmy na temat życia rodzinnego – dodaje.

Wielu polityków przyznaje, że nowy premier dba o ukrywanie życia rodzinnego, chociaż w nieoficjalnych rozmowach pada określenie związku Morawieckiego jako “wzorowy”. Wiadomo, że z rodziną mieszka w luksusowej, 350-metrowej willi w prestiżowej dzielnicy Warszawy.

– Żona Mateusza stworzyła mu wspaniały, ciepły dom, dzielnie znosi nieobecności męża i jego zaangażowanie w sprawy zawodowe – powiedziała w rozmowie z portalem wszystkoconajwazniejsze.pl Anna Morawiecka, siostra ministra.

Najprawdopodobniej Morawiecki nadal jednak będzie separował życie zawodowe i rodzinne. Wątpliwe bowiem wydaje się, że Iwona nagle będzie brylowała na salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2897 More posts in Newsy category
Recommended for you
Mariusz Oleś
Brutalnie pobili nastolatków. Zatrzymał ich instruktor mma

W Orzeszu Mariusza Olesia znają wszyscy. Ten trener mma i zawodnik Polskiej Ligi Walk Rycerskich...