Kettlebell − trening na smukłe ciało

Chciałabyś mieć jędrne ramiona, wyrzeźbioną sylwetkę oraz zgubić kilka zbędnych kilogramów w krótkim czasie? Tak, to wszystko jest możliwe dzięki ćwiczeniom z kettlebells! Trening z odważnikami jest bardzo prosty, ale niezwykle efektywny, gdyż angażuje wiele partii mięśniowych jednocześnie. Poznaj jego inne zalety i zacznij ćwiczyć już dziś.

Źródło: www.positivelifeforce.com

Co to jest kettlebells?

Kettlebells to odważniki, które swoim wyglądem przypominają kulę armatnią z uchwytem. Zostały wynalezione w Rosji w XVIII, później wykorzystywano je w wojsku, aby poprawić siłę oraz sprawność żołnierzy. Ćwiczenia z odważnikami są połączeniem treningu siłowego i wytrzymałościowego. Doskonale nadają się dla osób, które chcą schudnąć, wyrzeźbić ciało, polepszyć kondycję, koordynację ruchową oraz wzmocnić swoje mięśnie.

Jak wygląda trening?

Polega na wielokrotnym wykonywaniu ćwiczeń w kilkominutowych seriach. Najpopularniejszym wykorzystaniem odważników jest swing rosyjski, czyli trzymanie go dwoma rękoma, a potem poprzez huśtanie wprawienie odważnika w ruch. Docelowo kettlebell powinien znaleźć się na wysokości klatki piersiowej. Pamiętaj, aby wypychać kulę siłą bioder, a nie mięśniami rąk.

Dlaczego te ćwiczenia są tak skuteczne?

Kettlebells mają przesunięty środek ciężkości, dzięki temu mięśnie przedramion pracują intensywniej i zwiększa się ich wytrzymałość. Wymuszają również utrzymanie równowagi oraz zapewniają harmonijny rozwój ciała.

Na jakie partie mięśniowe wpływają ćwiczenia?

Wbrew pozorom nie kształtują tylko ramion, ale całe ciało, gdyż angażują jednocześnie wiele partii mięśniowych. Intensywnie pracują wtedy także newralgiczne części ciała − nogi, pośladki, brzuch, a także mięśnie grzbietu. Podczas ćwiczeń absolutnie nie powinnaś odczuwać bólu kręgosłupa. Dyskomfort w odcinku lędźwiowym oznacza, że trening został źle wykonywany.

O tym pamiętaj!

Trening zaczynaj zawsze od rozgrzewki, aby uchronić się od kontuzji.

Dobierz odpowiednie obciążenie. Początkującym poleca się kettlebell o wadze 8 kg, później stopniowo zwiększaj ciężar. Nie obawiaj się, że będziesz wyglądać jak kulturysta. Organizm kobiety nie wydziela tak dużych ilości testosteronu, który jest odpowiedzialny za nadmierny rozwój mięśni.

Naucz się techniki oddechowej. Podczas wypychania ciężaru weź głęboki wdech, a podczas prostowania tułowia, napnij brzuch i zrób głęboki wydech.

Na początku treningu z kettlebell poproś o pomoc trenera, który pokaże Ci jak najlepiej i najbardziej efektywnie wykonywać ćwiczenia z odważnikiem.

{youtube}JIyl_QXHKbs|600|450|0{/youtube}

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ