Zenek Martyniuk napisze dla Piotra Żyły piosenkę

Zenek Martyniuk napisze dla Piotra Żyły piosenkę! Zapowiada się kolejny hit?

Piotr Żyła jest wielkim fanem disco-polo. Polski skoczek zdradził, że podczas wyjazdów na zawody towarzyszą mu piosenki Zenka Martyniuka z zespołu “Akcent”. Okazuje się, że muzyk jest wielkim fanem skoków narciarskich, a na cześć Żyły zamierza napisać piosenkę!

Wygrał zakład

Piotr Żyła nie ukrywa, że słucha piosenek disco-polo. Skoczek przyznał, że najbardziej lubi hity Zenka Martyniuka z zespołu “Akcent”. Okazuje się, że medalista z Lahti wygrał zakład z burmistrzem swojego rodzinnego miasta – Wisły. Panowie założyli się o to, czy skoczek przywiezie z Finlandii medal. Burmistrz obstawiał, że nie, ale Piotr Żyła go pozytywnie zaskoczył, gdyż zdobył brązowy krążek. Dzięki wygranej sportowiec mógł wybrać gwiazdę, która zagra w maju na festynie w rodzinnej miejscowości. Oczywiście padło na twórcę hitu „Przez twe oczy zielone”!  

„Obawiałem się, że może wywinąć psikusa, proponując artystę, który wykroczy poza nasze możliwości, choćby Rolling Stones czy U2. Wprawdzie wcześniej rozmawialiśmy o możliwościach i większego zagrożenia nie było, ale Piotrkowi różne pomysły potrafią przyjść do głowy. Z drugiej strony jako podatnika powinno go interesować, aby nie pogrążyć budżetu miasta – mówił burmistrz Wisły.

Zenek Martyniuk napisze dla Piotra Żyły piosenkę!

Niestety zespół Akcent prawdopodobnie nie pojawi się na festynie w Wiśle, gdyż ma zaplanowane inne koncerty na ten dzień. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Zenek Martyniuk w rozmowie z radiem Zet przyznał, że szykuje dla polskiego skoczka coś specjalnego! Artysta planuje napisać piosenkę dla Piotra Żyły! Ma już nawet w głowie wstępny tekst! Zapowiada się kolejny hit?

„Jestem wielkim fanem Piotra Żyły, chciałbym dla niego zagrać specjalny koncert, specjalną piosenkę bym skomponował. (…) Piotrek jest wyjątkową postacią w polskim sporcie, piosenka się jemu należy. Już mam w planach wstępny tekst o Piotrku, ale na razie nie zdradzam” – powiedział wokalista grupy „Akcent”.

Nie tylko o Żyle

Muzyk disco-polo wyznał, że niedługo usłyszymy piosenkę też o innym polskim sportowcu. Martyniuk napisał utwór o Kamilu Grosickim! Piłkarz również bardzo lubi zespół „Akcent”. Przypominamy, że to właśnie piłkarz po wygranym meczu z Irlandią puścił w szatni przebój „Przez twe oczy zielone”.

„Tak samo o Kamilu Grosickim mam tekst gotowy, trzeba go trochę dopieścić i będzie dobrze” – mówił Martyniuk.

W takim razie czekamy na kolejne hity! A wy?

 

———————————————————————————————————————————-

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Piotr Żyła – Official

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1452 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Joanna Górska we wzruszającym wpisie o walce z rakiem
Joanna Górska we wzruszającym wpisie o walce z rakiem

Joanna Górska świętuje wygraną walkę z rakiem. Właśnie minął rok od zdiagnozowania nowotworu. Przez ten...