maraton - sporteuro

Kenijczyk wygrał 8 Półmaraton Warszawski

polmaraton - sporteuroKenijczyk, Martin Mukule, okazał się najszybszy na trasie tegorocznego Półmaratonu Warszawskiego. W biegu wystartowało ponad 10 tysięcy osób.

Martin Mukule, ponad 21-kilometrową trasę po ulicach Warszawy, przebiegł w czasie 1:02:49. Najszybszy Polak, Marcin Chabowski, ukończył bieg na 4. miejscu. Wśród kobiet najszybsza była Polka – Olga Kalendarova-Ochal, która ukończyła bieg w czasie 01:14:04
O godzinie 10:00 z Mostu Poniatowskiego na trasę ruszyło ponad 10 tysięcy biegaczy. Trasa prowadziła przez rondo de Gaulle’a, Stare Miasto, Wisłostradę, ulicę Belwederską, plac Trzech Krzyży z finiszem na Stadionie Narodowym. Na czas biegu zamykane były poszczególne ulice. Impreza zakończyła się o 13.30. Co ciekawe, kibice mogli śledzić uczestników dzięki relacji na żywo, na stronie internetowej półmaratonu.

Tegoroczna impreza okazała się rekordowa. Chętnych do przebiegnięcia dystansu 21,975 km było więcej niż w dwóch ostatnich półmaratonach! Bieg ukończyło ponad 10 tys. osób. Organizatorzy liczyli też na rekordowe wyniki sportowe, jednak surowe warunki pogodowe sprawiły, że do najlepszych czasów trochę zabrakło.

Następną okazją do pobiegania po Warszawie będzie ORLEN Warsaw Maraton. Zawody odbędą się już 21 kwietnia na 3 dystansach: 3,33 km, 10 km oraz 42,195. Więcej informacji na www.orlenmarathon.pl