byonce - sporteuro

Od Gdyni po Kraków- Beyonce czy Rammstein?

byonce - sporteuroFestiwale muzyczne od zawsze przyciągały rzesze fanów. Przez ostatnie kilka lat, możemy poszczycić się tym, że gościmy gwiazdy coraz większego formatu. Jakie niespodzianki muzyczne organizatorzy przygotowali na ten rok? Pozostaje z wypiekami na twarzy śledzić newsy festiwalowe i cieszyć się z niespodzianek muzycznych.

Już po raz drugi ruszy Impact Festival na warszawskim Bemowie, a po raz trzeci Ursynalia na SGGW. To jedne z przykładów festiwali, które odbędą się w tym roku. Goszczą na nich znani, popularni i mający wielu fanów artyści. Każda z tych imprez ma niepowtarzalny klimat. To trwające kilka dni wydarzenie jest prawdziwym świętem muzyki. Stanowi oderwanie od codzienności i możliwość luźnego zachowania, innego niż na co dzień w pracy. To również ciekawość poznania znanych, międzynarodowych lub polskich gwiazd. Takie festiwale dają wspomnienia na cały rok, aż do kolejnej edycji.    

Jak było w 2012?

„Californication” – jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu Red Hot Chili Peppers – zabrzmiał w wykonaniu artystów na warszawskim Bemowie podczas Impact Festival. The Prodigy zahipnotyzował publiczność na majowym Orange Warsaw Festival. Na Festiwalu Ursynalia w kampusie SGGW w Warszawie wystąpili Limb Bizkit oraz legendarny Slayer i Mastodon.

Na sierpniowym Coke Live Music Festival wystąpili Placebo czy Cool Kids Of Death. Dla chcących poczuć się jak na nowojorskiej ulicy rapował Snoop Dogg. W lipcu na Malcie w Poznaniu zagrali znani wszystkim fanom rocka Faith No More. Sezon powoli zamykał Sacrum Profanum w Krakowie, gdzie w magiczny klimat wprowadził nas Sigur Ros. W wakacje na Heineken Open’er Festival w Gdyni w przeciągu kilku lat zagrali Prince, Kanye West czy King of Leon. Miasto Rybnik odwiedził Guns n Roses. A w przeciągu czterech lat już dwukrotnie występowała królowa popu- Madonna. Nasz nadobny Stadion Narodowy zachwycił nas Coldplay. Od kilkunastu lat nieodłącznie towarzyszy nam przystanek Woodstock oraz Jarocin Festiwal.

Jeszcze lepszy 2013…ramstein - sporteuro

Ten rok już zapowiada się ciekawie. W najbliższym czasie zagra Hurts, zagoszczą również seksowne ikony głosu i stylu: Beyonce na Orange Warsaw Festival oraz Rihanna na Heineken Open’er Festival. Mocne i wciąż świeże Coke Live Music Festival. Po raz pierwszy w Polsce da show Justin Bieber. Na Impact Festival usłyszymy „Du hast” zespołu Rammstein. Na Stadionie Narodowym zagra, ale uderzenie zespołu System Of a Down w Łodzi oraz Florence and the Machine na nie w piłkę, trio z Wielkiej Brytanii – Depeche Mode.

Ceny są różne. Zależą od tego jaki znany wokalista lub zespół będą występować oraz od miejsca, im bliżej sceny tym bilety są droższe od 200 – 300zł. Można również kupować karnety jak np. na Ursynalia.

Jakieś minusy?

Niemożność bycia wszędzie. Trzeba ustalić priorytety i zrobić kalkulacje w domu na co wybrać się w tym roku. Kolejną niedogodnością jest zbyt drogie jedzenie lub długie oczekiwanie na głównego gościa wieczoru np. na Madonnę na Bemowie.

Dla podróżników

Można jeździć na koncerty ulubionego zespołu po całym świecie. Ostatnio w Barcelonie wystąpił Sigur Ros. To świetna okazja, by połączyć koncert z odpoczynkiem na hiszpańskiej plaży z prawdziwą pomarańczą w ręku.

Cecylia Oryszczyn, fot. Truu/wikipedia.pl/CC 2.0

http://www.ankietka.pl/wyniki-badania/80363/dobre-praktyki-w-ankietach-online

http://www.t-mobile-music.pl/festiwale.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ