Katarzyna Dowbor miała poważną operację! Jak się teraz czuje?

Katarzyna Dowbor jest chora! Co jej dolega i jak sobie radzi?

Katarzyna Dowbor od kilku lat zmaga się z chorobą tarczycy. Jej problemy zdrowotne wpływają na codzienne funkcjonowanie. Kiedy dziennikarka dowiedziała się o swoich kłopotach? Ku przestrodze!

Katarzyna Dowbor jest chora! Co jej dolega i jak sobie radzi?

Katarzyna Dowbor  o chorobie tarczycy pierwszy raz powiedziała w 2014 roku. Okazuje się, że na początku dawały o sobie znać problemy z okiem. Okulista skierował ją na badania. Okazało się, że wszystkiemu winna jest nieprawidłowa praca tarczycy. Można powiedzieć, że o wszystkim dowiedziała się przez przypadek!

„Przez przypadek, pojechałam na zdjęcia do mojego poprzedniego programu o zdrowiu, zrobić wywiad z dr. Dąbrowieckim w szpitalu przy Szaserów. Miałam wtedy problem z okiem, które mi spuchło, i jakby wychodziło z orbity. […] Dr Dąbrowiecki zajrzał w to oko i mówi: nie podoba mi się. Powiedziałam, że już się leczę u okulisty. – Proszę być jutro u mnie na badaniach – stwierdził autorytatywnie. Ja na to, że nie mam czasu. – Proszę być na ósmą, to potrwa chwileczkę. Zgodziłam się, ale ta chwila trwała do popołudnia. Przeszłam testy tarczycowe, czekaliśmy na wyniki, potem usg, które wykazało, że moja tarczyca szaleje” – powiedziała.

Jedno oko na Maroko

Warto wiedzieć, że choroba Basedowa ma podłoże autoimmunologiczne. Często borykają się z nią osoby mające nadczynność tarczycy. Prowadząca „Nasz nowy dom” kłopoty zdrowotne ma do tej pory. Oko puchnie, gdy ma stresujący czas w życiu. Gdy tylko jest spokojniej, to oko „wraca na miejsce”. Okazuje się, że babcia dziennikarki również miała chorobę Basedowa. 

„Wystarczy że mam bardziej nerwowy okres i oko mi wyłazi jak u cyklopa, gdy się uspokajam, wraca na miejsce. Niesamowite. Okazało się jednak, że u mnie to choroba dziedziczna, bo kiedy znalazłam zdjęcia mojej babci – matki ojca, miała ogromne wole na szyi i wytrzeszczone oczy. Prawdopodobnie też chorowała na Basedowa. Nigdy jej nie poznałam, bo umarła przed moim urodzeniem się” – mówiła Katarzyna Dowbor.

Czy też macie problemy z tarczycą?

————————————————————————————–

Źródło zdjęć: Katarzyna Dowbor FanPage

ZOSTAW ODPOWIEDŹ