Snoop Dogg organizuje turniej E-Sportowy dla palaczy marihuany

Każdy może znać Snoop Dogga jako muzyka, producenta, aktora czy przedsiębiorcę, lecz niewielu wie, że jest on także zapalonym graczem. Kilka lat temu prowadził transmisje na żywo jak gra w Battlefielda 1, a w zeszłym roku grając w wycofaną grę SOS pokazał mega skille z wykorzystaniem telekinezy w grze. Teraz Snoop Dogg organizuje turniej e-sportowy dla palaczy marihuany.

O tym, że autor „Gin & Juice” czy „Drop It Like It’s Hot” jest wielkim miłośnikiem gier wideo, wiemy już od dawna. Lata temu otrzymał nawet tytuł poświęcony swojej osobie, a w okresie, gdy występował jako Snoop Lion, nagrał teledysk będący hołdem dla Pokémonów i klasycznych shoot’em upów. Raperowi zdarza się też streamować, jak gra, a ostatnio, gdy wyraził spory entuzjazm dla powrotu Spyro, twórcy posłali mu egzemplarz gry za pomocą zionącego ogniem drona-smoka. W 2016 na E3 miał zaś okazję wziąć udział w prezentacji multiplayera Battlefielda 1, gdzie w porównaniu z pozostałymi ogrywającymi tytuł celebrytami odznaczał się wyjątkowym hartem ducha i wysokimi umiejętnościami.

Artysta postanowił więc podzielić się swoją pasją z innymi i w tym celu wraz z firmą Merry Jane stworzył specjalną ligę esportową.

Liga o nazwie Gangsta Gaming League zadebiutowała 14 marca. Rozgrywka odbywa się między ośmioma zawodnikami – Red Woods, Red Grant, JC, Tripo Loc, Lala, Shelton, Waniac and Young Sagg – są to najlepsi kumple do grania Snoopa i rywalizują ze sobą w Madden NFL 19. Wszyscy walczą o tytuł „Top Dogg” i pule nagród o wartości 11 000 $.

W turnieju wzięło udział 8 „najbliższych growych kumpli” Snoopa, a łącznie w puli nagród było 11 tysięcy dolarów. Największą nagrodą był jednak dumny tytuł TOP DOGG of GGL. Zwycięzca zmierzył się po fakcie jeszcze z samym Boss Doggiem, jednak okazało się, że ten nie bez kozery nosi to miano – po wyczerpującym meczu gospodarz turnieju zatriumfował, tym samym zachowując pieniądze, które miały być bonusem dla triumfatora. Całe wydarzenie było streamowane oraz komentowane na żywo przez samego Snoop Dogga i komika Dana Rue. 

https://www.instagram.com/p/BvsfI0ulNIC/

Liga wyraźnie oświadczyła, że „z pewnością zezwoli na używanie konopi indyjskich przed, w trakcie i po zawodach, jeśli gracze i fani uznają to za stosowne.”.

fot. kadr z wideo

zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ