Już jest – ranking Polskich Influencerów!

Kto króluje w internetach?

Jak wiadomo, w ostatnim czasie, zawód Influencera, jest jednym z najpopularniejszych zawodów – chce nim być każdy, natomiast są nimi – głównie celebryci, osoby z show bussinesu i osoby publiczne. Twórcy konferencji See Bloggers, – Anna i Jakub Zającowie, wraz z platformą Influ Tool, przygotowali Ranking Polskich Influencerów 2018:

“Chcemy być miejscem, które edukuje, ale też integruje środowiska influencerów i biznesu. Ważne, byśmy się dzieli doświadczeniem, wiedzą i wzajemnie inspirowali do działania. W tym celu właśnie powstał Ranking Polskich Influencerów, który jest rzetelnie opracowanym dokumentem przedstawiającym i wartościującym ich działania“. Deklaruje para.

By ranking mógł powstać w sposób rzetelny, pod uwagę były brane następujące czynniki: popularność wyznaczona liczbą polubień, ilość obserwujących, komentarzy oraz udostępnień i zaangażowanie, które wyznaczyła średnia wartość interakcji. W przypadku blogerów, dodatkowo pod uwagę brano ilość odwiedzin, które dyktował algorytm InfluScore. Influencer mógł otrzymać dodatkowe punkty za konsekwencję, którą wyznaczał staż twórcy na konkretnym kanale. W ranking Top 100, brano pod uwagę okres: kwiecień 2018 – kwiecień 2019. A więc całkiem aktualny.

Wyniki? Bez zaskoczenia – w blogosferze prym wiodą Maffashion i Jessica Mercedes, które w swojej dziedzinie nie mają sobie równych. To zestawienie należy do Maffashion, obok niej znajduje się Jessica Mercedes, oraz Kwestia Smaku. Za podium natomiast, znalazł się blog Pauli Jagodzińskiej, Marty Dymek – Jadłonomii, czy Kasi Tusk – Make Life Easier. W dziesiątce są także: Moje Wypieki, Macademian Girl, Szczesliva czy Blog Ojciec.

Tak prezentują się wygrani:

“W sieci coraz mocniej swoją działalność zaznaczają postaci ze świata offline’u, które coraz mocniej przenikają do świata Internetu. Skutkuje to zainteresowaniem liczonym w milionach obserwujących. Właśnie dlatego postanowiliśmy uwzględnić to w tegorocznym rankingu:”.

I tak też została wprowadzona kategoria “Osoby Publiczne”. W której pierwsze miejsca zajmują – Anna oraz Robert Lewandowscy – para skazana na sukces, natomiast miejsce trzecie to Ewa Chodakowska, czwarta – kolejny sportowiec – Wojciech Szczęsny, i ósma – Łukasz Podolski. W dziesiątce znaleźli się także: Honorata Skarbek, Joanna Krupa, Adam Zdrójkowski, Magda Gessler, czy Sylwia Przybysz. Natomiast miano najbardziej wpływowej instagramerki, zdobyła Angelika Mucha – Littlemooonster96. W tej kategorii najistotniejszy okazał się czynnik InfluScore. Zestawienie to bazowało jednak także na liczbie interakcji i fanów.

Natomiast w świecie topowych youtuberów, równych sobie nie ma Friz. Tuż za nim Stuu Burton oraz Sylwia Lipka. Pierwsza dziesiątka należy także do Blowek, JDabrowskyego, Multi, izaka LIVE, Krzysztofa Gonciarza, Magdy Beredy czy Rezi. Tutaj wyznacznikiem były te same wskaźniki.

Zaskoczeni? Ja nie szczególnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

707 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Marcel Moss: Toniemy we własnych kompleksach

– Ludziom wydaje się, że schowani za telefonem, czy komputerem mogą decydować o tym, jak...