Jubileusz 130-lecia marki zegarków Atlantic

Rok 2018 jest wyjątkowy dla marki Atlantic, która obchodzi swoje 130 urodziny. Ta powszechnie znana marka powstała w 1888 roku w Szwajcarii pod nazwą EKB, by w 1952 roku zmienić się na obecnie wszystkim znany brand Atlantic. Produkty tej marki wyróżniają się na tle innych najwyższą jakością produkcji, połączoną z ponadczasowym designem przy zachowaniu dbałości o każdy, nawet najmniejszy detal. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu Atlantic przygotował dwa niezwykłe modele zegarków w limitowanej kolekcji.

Cechy charakterystyczne marki

Zegarki Atlantic tworzone są z myślą o ludziach, którzy cenią elegancję oraz przejawiają silne cechy osobowości. Wielu wielbicieli marki dochowuje jej wierności przez wiele kolejnych lat, poszukując w tym czasie unikatowych modeli, które oddają jej wyjątkowy styl i charakter. Wszystkie czasomierze Atlantic mają zawsze ponadczasowy, klasyczny design, ale cechuje je również innowacyjność i przystępność. Dzięki swej jakości zegarki Atlantic nierzadko przekazywane są z ojca na syna, będąc niezmiennie synonimem wyjątkowego stylu.

Klasyczne i sportowe zegarki

W ofercie Atlantic znajdują się zarówno modele bardzo ekskluzywne i eleganckie – damskie i męskie, które świetnie sprawdzą się w przypadku codziennych stylizacji, jak też modele sportowe, które zostały przygotowane do pracy w różnych warunkach. Marka oferuje również modele nowoczesne, które docenią osoby poszukujące eleganckiego wzornictwa. Kolekcją reprezentującą sportowy styl jest Atlantic Seasport, która stworzona została nie tylko dla ludzi sportu, ale również biznesmenów, którzy cenią sobie aktywność fizyczną przy jednoczesnym zachowaniu stylu. Sportowe zegarki Atlantic podkreślają męski charakter, świetnie komponując się z eleganckim, biznesowym strojem.
Marka Atlantic zadbała przy tym nie tylko o stronę wizualną swoich produktów, ale również parametry techniczne, dzięki którym każdy z modeli wytrzymuje nawet ekstremalne warunki treningowe. Wysoka wodoszczelność oraz wytrzymałe, szafirowe szkiełko skutecznie chronią zegarek przed uszkodzeniem.

Marka Atlantic oferuje kilkanaście kolekcji męskich i damskich zegarków, wśród których każda osoba ceniąca ich ponadczasowy, niezwykły styl, znajdzie model odpowiedni dla siebie. Prostota, elegancja oraz mieszanka różnorodnych kolorów i stylistyki – marka Atlantic to gwarancja zachowania idealnych proporcji oraz niezrównanej jakości i funkcjonalności.

Limitowana seria zegarków męskich Atlantic Worldmaster

Jubileusz marki stał się okazją do stworzenia dwóch niezwykłych modeli zegarków – Atlantic Worldmaster 130 Anniversary, wśród których na szczególną uwagę zasługują modele o oznaczeniu 57950.45.65B oraz 57750.41.25B. Oba wspomniane zegarki to klasyczne modele, będące produktami dedykowanymi dla prawdziwych pasjonatów i koneserów zegarmistrzostwa. Zegarki z serii Atlantic Worldmaster zostały wyprodukowane w ograniczonej liczbie egzemplarzy, co potwierdza unikatowy numer seryjny wygrawerowany na dekielkach poszczególnych egzemplarzy. Zegarki te to kontynuacja ikonicznej, kultowej serii Atlantic Worldmaster.

Pierwszy z modeli wyposażony został w szafirowe szkiełko osłaniające pokrywę, a także w kopertę ze stali szlachetnej oraz brązowy, skórzany pasek. Jego kolejną cechą wyróżniającą jest klasyczny mechanizm, który wymaga codziennego nakręcania, by zegarek prawidłowo działał. Model ten utrzymany jest całkowicie w stylistyce retro, podobnie zresztą jak drugi z jubileuszowych zegarków tej marki.

Drugi z zaprezentowanych przez Atlantic modeli został wyprodukowany w nieco większej liczbie egzemplarzy, bo 888 – nadal jest to jednak nakład typowy dla wąsko limitowanej serii produktów. Zegarek wyposażony został w mechanizm automatyczny oraz, podobnie jak poprzednik, szafirowe szkiełko, kopertę ze stali szlachetnej oraz skórzany pasek. Oba jubileuszowe modele posiadają certyfikat potwierdzający limitację.

Niebywałą gratką, znacząco podnoszącą wartość wspomnianych zegarków dla kolekcjonerów i miłośników marki jest otwierany dekielek, w który wyposażone zostały oba modele, a który pozwala obserwować pracę mechanizmu. Jest to opcja niezwykle rzadko spotykana w zegarkach naręcznych. Dekielek ten można z powodzeniem wykorzystać do umieszczenia dedykacji dla wyjątkowej osoby, co nie tylko pozwoli wyrazić uczucia w niecodzienny sposób, ale umożliwi stworzenie wyjątkowego, unikatowego prezentu.

Sprawdź i przejdź do sklepu novotime.pl

Obie wspomniane jubileuszowe propozycje marki Atlantic zachwycają niebywałym kunsztem wykonania i przepiękną stylistyką. Szczególnie docenią ją wszyscy wielbiciele designu, stanowiącego udane połączenie najlepszych tradycji zegarmistrzowskich z nowoczesnymi trendami stylistycznymi i funkcjonalnością. Atlantic po raz kolejny pokazuje, że produkty sygnowane logiem tej marki zawsze odznaczają się unikalną stylistyką, prawdziwie zegarmistrzowską precyzją wykonania oraz ponadczasowym pięknem. Modele jubileuszowe z pewnością będą niezwykle cennym nabytkiem dla każdego kolekcjonera zegarków tej marki, to również doskonały prezent dla kogoś, komu chcemy sprawić wyjątkowy, a zarazem nietypowy podarunek.

Dodaj komentarz

12 More posts in Artykuły sponsorowane category
Recommended for you
Naprawa samochodu droższa nawet o 42%

Fiat, Opel i Toyota liderem podwyżek W ciągu zaledwie dwóch lat średni koszt naprawy samochodu...