Jakub Krzewina – polski bohater z Birmingham

Jakub Krzewina – polski bohater z Birmingham. Co wiemy o lekkoatlecie?

Jakub Krzewina stał się bohaterem halowych mistrzostwach świata w Birmingham. Polak wsławił się doskonałym finiszem, który dał polskiej sztafecie w biegu 4×400 metrów złoty medal i rekord świata! Co wiemy o polskim sportowcu?

Jakieś moce we mnie weszły

Jakub Krzewina halowych mistrzostwach świata w Birmingham wsławił się świetnym finiszem, który dał polskiej sztafecie w biegu 4×400 pierwsze miejsce, a także rekord świata, który od wczoraj wynosi 3:01.77. Jaką taktykę przyjął Polak na ostatnim okrążeniu?

„Patrzyłem sobie w telebim gdzie oni za mną są, widziałem, że odstają i skupiłem się na przeciwniku, który był przede mną. Zaczął słabnąć, nagle jakieś moce we mnie weszły” – powiedział Jakub Krzewina w rozmowie z Wirtualną Polską

Sportowiec przyznał, że sztafeta po cichu liczyła na srebrny medal oraz rekord Europy. Tak dobrego rezultatu nikt się nie spodziewał!

„Super chwila, ciągle jesteśmy w szoku. Po biegu nie wiedziałem czy usiąść, czy się położyć, czy się cieszyć. Była taka euforia, że trudno to opisać. Nie ma co się oszukiwać, szykowaliśmy się na srebrny medal i rekord Europy” – przyznał lekkoatleta.

Jakub Krzewina – polski bohater z Birmingham. Co wiemy o lekkoatlecie?

Jakub Krzewina ma 28 lat. Pochodzi z Kruszwicy. Jest żołnierzem Wojska Polskiego. W młodości trenował piłkę nożną w klubie Gopło Kruszwica. Kibicował również Lechowi Poznań oraz Cracovii. Studiował wychowanie fizyczne na AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie.

Opublikowany przez Jakub Krzewina – nieoficjalny profil na 23 sierpnia 2014

Co oznaczają jego tatuaże?

Lekkoatleta jest miłośnikiem tatuaży. Pasjonuje się też historią naszego kraju. Na prawej nodze ma tatuaż ze słowami “Bóg, Honor, Ojczyzna”, a także “Chwała Wielkiej Polsce”. Pierś biegacza zdobi napis “Polska Walcząca”.

„Te tatuaże dodają mi sił, gdy walczę dla Polski. (..) Byłem wychowywany w poczuciu patriotyzmu, na co szczególną uwagę zwracał dziadek. Również nauczycielka w szkole zaszczepiła we mnie pasję do historii Polski. W wolnej chwili zamiast do komputera, wolę sięgnąć po książkę. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że te tatuaże nie są na pokaz” – mówił sportowiec w rozmowie z „Super Expressem”.

Opublikowany przez Jakub Krzewina – nieoficjalny profil na 23 sierpnia 2014

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/ Jakub Krzewina – nieoficjalny profil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1407 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Adam Nawałka jest… Głąbem
Adam Nawałka jest… Głąbem? Kto tak nazwał trenera?

Polska reprezentacja nie popisała się w meczu z Senegalem. Krytykowani są nie tylko piłkarze, ale...