Jakie produkty warto jeść przed snem?

To co jemy jako ostatni posiłek dnia ma ogromny wpływ na to jak śpimy. Okazuje się, że aby lepiej spać lub pozbyć się koszmarów, wystarczy spożywać poszczególne produkty. Zobaczcie co warto jeść gdy nocą nie udaje nam się wypocząć.

sleep life4style

Aby dobrze zasnąć:

Wiśnie sąświetną przekąską przed snem, ponieważ są bogate w melatoninę, która wspomaga zasypianie. Specjalista od żywienia, Dana James twierdzi, że podobne działanie mają nasiona dyni, które za sprawą dużej zawartości magnezu rozluźniają mięśnie i pozwalają nam cieszyć się spokojnym snem. Co ciekawe, popcorn również ma dobry wpływ na to jak śpimy, a to wszystko dzięki serotoninie, która reguluje cykl snu.

Aby przespać całą noc:             

Czasami problemem nie jest zasypianie, ale budzenie się w środku nocy. Często jest to spowodowane odwodnieniem lub brakiem glukozy. Aby tego uniknąć, warto zjeść przed snem jabłko z masłem migdałowym, które zapewni nam wystarczającą ilość cukru. Stres może być kolejną przyczyną budzenia się w nocy, dlatego polecamy sięgnięcie po morele, które są bogate w witaminę C, lub szparagi, które dzięki zawartości kwasu foliowego zwalczają niepokój.

Aby uniknąć koszmarów:

Okazuje się, że dzięki poszczególnym produktom możemy również pozbyć się nieprzyjemnych snów. Sny, które są niepokojące lub zbyt inensywne, powstają na skutek braku magnezu. Dlatego warto siegnąć po awokado lub szpinak, ale lepiej zrezygnować z sera, który zawiera duże ilości peptydów opioidowych, które zagłuszają nasze endorfiny.

Aby ubarwić sny:

Banany i tuńczyk przydadzą nam się, gdy z kolei chcemy aby nasze sny były bardziej barwne i intensywne. Specjaliści od żywienia dowiedli, że możemy to osiągnąć za pomocą dużej ilości witamy B6.

Aby zapobiec chrapaniu:

Możemy pozbyć się tego dręczącego nawyku za pomocą witaminy C. Dietetycy polecają wszelkiego rodzaju cytrusy – pomarańcze, grejpfruty lub cytryny. Możemy przygotować rownież sałatkę owocową, a całość skropić sokiem z kokosa.

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ