Jak wyglądają święta u Królowej Elżbiety II

Jak wyglądają święta u Królowej Elżbiety II? Były kucharz zdradził królewskie sekrety!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jak ten niezwykły czas spędza rodzina królewska i jakie ma rytuały? Były kucharz Windsorów, Darren McGrady, uchyla rąbka tajemnicy!

Jak wyglądają święta u Królowej Elżbiety II? Były kucharz zdradził królewskie sekrety!

Rodzina królewska Święta Bożego Narodzenia spędza w hrabstwie Norfolk w prywatnej rezydencji – Sandringham House. Królowa Elżbieta wraz z mężem przyjeżdża nieco wcześniej, aby dopilnować wszystkich spraw. A jak wyglądają świąteczne dekoracje w posiadłości królewskiej?   

„Królowa nie jest rozrzutna, nie lubi przepychu, więc wystrój jest minimalny. Rodzina królewska ma ogromną choinkę i wielkie, srebrne sztuczne drzewko w jadalni, które liczy sobie już trzydzieści lat” mówił Darren McGrady w rozmowie z „Good Housekeeping”.

Najmilsza tradycja

Darren McGrady zdradza, jaka jest jego ulubiona świąteczna tradycja związana z Windsorami. Okazuje się, że tuż przed Bożym Narodzeniem kucharz ma prawo przebywać w jadalni, a także napić się z rodziną whisky.

„Tuż przed Bożym Narodzeniem, szef kuchni, który jest akurat na zmianie, idzie do salonu i kroi żeberka, indyka lub szynkę, a gdy skończy, Jej Wysokość podaje mu szklankę whisky i wznoszą toast. To jedyna okazja w ciągu roku, gdy kucharz ma prawo przebywać w jadalni i napić się whisky z rodziną królewską. To od lat jej ulubiona tradycja – zdradza Darren McGrady.

Czekoladoholicy górą

Okazuje się, że królowa Elżbieta bardzo lubi czekoladę, szczególnie gorzką, więc w również w święta nie może obejść się bez tego przysmaku. Za czym jeszcze przepada monarchini?

„Elżbieta II jest nałogową czekoladoholiczką. Szczególnie jeśli chodzi o gorzką czekoladę, więc w święta zawsze życzy sobie czegoś, co ją zawiera. Uwielbia też miętę!”- zdradził były kucharz rodziny królewskiej.

Niezwykle ważnym punktem jest coroczne orędzie Królowej Elżbiety.

“Jest prawdą, że świat musiał w tym roku stawić czoło momentom mroku, ale Ewangelia według św. Jana zwiera werset pełen nadziei: +A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła” – mówiła monarchini rok temu.

O czym Królowa Elżbieta będzie mówić podczas najbliższych Świąt Bożego Narodzenie? Dowiemy się już niebawem!

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/ Queen Elizabeth

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1259 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Monika Zamachowska komentuje odejście Joanny Racewicz z TVP!
Monika Zamachowska komentuje odejście Joanny Racewicz z TVP!

W połowie marca Joanna Racewicz przestała prowadzić „Pytanie na śniadanie”. Władze TVP twierdzą, że dziennikarka...