Jak przygotować skórę do depilacji woskiem?

Lato zbliża się dużymi krokami, a co za tym idzie coraz więcej z nas zaczyna rozważać depilację woskiem. Już niedługo, kosmetyczne salony oferujące taką usługę, przeżyją oblężenie klientek pragnących dobrze wyglądać na plaży. O czym należy jednak pamiętać przed zdecydowaniem się na ten rodzaj depilacji?

Źródło: spicebeautybar.com

Odpowiednie przygotowanie skóry przed depilacją przy użyciu wosku, pozwoli nam osiągnąć lepsze efekty samego zabiegu, zmniejszy ryzyko podrażnień i ból odczuwany podczas jego wykonywania.

Podstawowym elementem przygotowania skóry do takiej depilacji jest jej dokładny peeling. Złuszczenie naskórka sprawi, że nie będzie on przylegał do wosku, a co za tym idzie depilacja będzie mniej bolesna i bardziej skuteczna. Ponadto peeling podnosi włoski mające tendencję do wrastania, co ułatwia ich usunięcie w trakcie zabiegu.

Przed depilacją należy również wziąć prysznic – najlepiej gorący. Wyższa temperatura sprzyja rozszerzaniu się mieszków włosowych, co ułatwia usunięcie włosków. Pamiętajmy, że w trakcie wykonywania zabiegu skóra powinna być sucha – nie należy jej wcześniej nawilżać balsamem lub oliwką. Do skóry nawilżonej tego typu kosmetykami wosk trudniej się przykleja i depilacja jest mniej skuteczna.

Bezpośrednio przed depilacją woskiem nie należy również korzystać z sauny lub solarium. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest również nieodpowiedni stan skóry, np. zerwany naskórek, żylaki, podrażnienia lub zmiany chorobowe na skórze. Warto również pamiętać, że tuż przed i w trakcie menstruacji, nasza odporność na ból jest osłabiona. Najlepiej zatem, decydować się na bolesną depilację w innej fazie cyklu.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Znajdziecie w nim m.in. woski do depilacji oraz kosmetyki do depilacji Bump eRaiser

ZOSTAW ODPOWIEDŹ