Instagram usuwa wyświetlenie liczby lajków pod fotami, aż w siedmiu krajach

Co sadzicie o tym pomyśle? I co sadza o nim Influencerzy?

Fot. instagram

Włodarze portalu stwierdzili, że usunięcie liczby lajków spod postów wpłynie pozytywnie na samopoczucie użytkowników. Ciekawe, co na to influencerzy.
O tym pomyśle pisałam już jakiś czas temu. Wtedy natomiast informacja była jedynie przeciekiem. Teraz jest potwierdzona informacja. W związku z czym czy Instagram pokrzyżuje plany wielu social mediowym freakom, którzy nie będą mogli kontrolować liczby polubień pod swoimi fotami?

Pomysł ten jest aktywny już w siedmiu krajach, na całym świecie. W tym w Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Irlandii, Włoszech, Japonii czy Brazylii. W tych państwach postami zobaczymy jedynie informację o polubieniach: nazwę jednego użytkownika, który polubił zdjęcie i dopisek „inni”. Po kliknięciu w lajki, będzie możliwość zobaczenia, kto zostawił pod wpisem serduszko. Natomiast ilość serduszek mnie będzie wyświetlana. Instagram, to radykalne posunięcie tłumaczy dobrymi chęciami – zwiększeniem komfortu użytkowników. Czytamy: „We hope this test will remove the pressure of how many likes a post will receive, so you can focus on sharing the things you love.” Zmiana ta ma służyć pozbawieniu społecznej presji, poświęconej zdobywaniu olbrzymiej ilości lajków, i skoncentrowaniu się na contencie oraz jakości danych postów. Czy cel jest słuszny? Jasne, ale… Co na to wszystko Instagramowa społeczność? 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ