Pierwsza w Polsce wioska Muminków? Kiedy będziemy mogli ją odwiedzić?

Wioska Muminków w Polsce? Czemu nie! Teraz jej odwiedzenie staje się możliwe!

Na świecie są dwa podobne obiekty – znajdują się w Finlandii oraz Japonii. Teraz autentyczna wioska Muminków, powstanie także w dolnośląskich Borowicach. Będzie to taki trzeci obiekt na świecie. Miejscówka ta zapewne przyciągnie polskich fanów tych sympatycznych trolli, pochodzących z powieści Tove Jansson.

Wioska Muminków ma powstać w kompleksie Kalevala, który jest zlokalizowanym w Borowicach, niedaleko Jeleniej Góry. Pośród Karkonoszy pod patronatem Ambasady Finlandii istnieje kraina, która jest inspirowana mroźną Laponią, jak i fińską kulturę. Kompleks Kalevala ma do zaoferowania nietypowe noclegi. Nietypowe bo w lapońskim namiocie. Ponadto można również skorzystać z degustacji fińskich potraw, a także wypróbować fińskiej sauny. To zajęcia odbywające się w ramach szkoły fińskiej, która wykorzystuje edukacyjne praktyki, co więcej są one uznawane za najlepsze na świecie. Póki co na tym obiekcie znajdziemy mini wersję domku Muminków. Jednak już za 2 lata będzie to pełnoprawna wioska Muminków.

Wioska Muminków w Polsce – trzeci taki park na świecie:

W niektórych budynkach w wiosce dostępne będą noclegi, do zarezerwowania. To niesamowita szansa na bajeczną podróż do dziecięcych wspomnień, dla wszystkich fanów rodziny Muminków, jak i pozostałych fikcyjnych postaci, które są stworzone przez fińską pisarkę – Tove Jansson. Jednak póki co, by móc skosztować spaceru wokół popularnego, niebieskiego domku, należy wybrać się aż do Finalndii, bądź Japonii. Jeden z takich domków znajdziemy w miasteczku Naantali – niopodal Turku. Dalsza podróż to japońska Saitama – tam także znajdziemy podobny park.

My jednak już nie możemy się doczekać polskiej wioski Muminków, w Borowicach. Kto nie oglądał i nie lubi Muminków?

 

Foto: Screen Instagram.

 

 

https://www.instagram.com/p/B4rpTTChfuB/

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ