Pieniądze z Ice Bucket Challenge sfinansowały przełomowe badania

Pamiętasz internetowe wyzwanie Ice Bucket Challenge, które dwa lata temu podejmowali nie tylko zwykli ludzie, lecz także gwiazdy i znani biznesmeni? Okazuje się, że dzięki zebranym wtedy dotacjom, sfinansowano przełomowe badania dotyczące ALS (Stwardnienia zanikowego bocznego).

ice bucket challenge

 Wyzwanie polegało na oblaniu się wiadrem wody z lodem i nominowania kolejnych osób, które mają zrobić to samo. Uczucie, jakie towarzyszy osobie oblewającej się lodowatą wodą, miało przypomina ból, z którym zmagają się chorzy na ALS. Dodatkowo, w ciągu doby, każdy nominowany miał wpłacić pieniądze na konto organizacji walczącej z chorobą. W zabawie wziął udział między innymi   Zuckerberg, Anna Wintour, Tom Cruise, Charlie Sheen, Robert Downey Jr i Bill Gates.

W ciągu zaledwie 30 dni, udało się zebrać 100 milionów dolarów i choć wiele osób krytykowało akcję twierdząc, że jest to tylko zabawa i próba promocji własnej osoby, okazało się, że zebrane pieniądze rzeczywiście pomogły chorym.

Przełomowe odkrycie

Naukowcy z Uniwersytetu Massachusetts Medical School właśnie zidentyfikowali gen, który jest odpowiedzialny za występowanie ALS znane również jako choroba Lou Gehriga. Przełomowe odkrycie w walce z chorobą, możliwe było dzięki milionowi dolarów, zebranych podczas Ice Bucket Challenge.

W samych Stanach Zjednoczonych, co roku diagnozuje się ALS ponad 5000 razy. Odkrycie genu odpowiedzialnego za rozwinięcie się choroby, pozwoli na lepsze zrozumienie i leczenie ALS.

– To bardzo ekscytujące, ponieważ pokazuje wszystkim, którzy wzięli udział w Ice Bucket Challenge, że ich działanie miało wpływ na badania – powiedział Brian Frederick, wiceprezes komunikacji i rozwoju w ALS Association.

____________                                                 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ