Jak ogarnąć Instagram? Hasztagi dla miłośników książek

Jak ogarnąć Instagram? Hasztagi dla miłośników książek

Prowadzenie konta książkowego na Instagramie to nie tylko robienie ładnych zdjęć książkom i pisanie angażujących tekstów o ich treści. Mimo że taki profil nie skupia się na modzie, szeroko rozumianym lifestylu czy kosmetykach, tak czy siak jego twórca musi zadbać o zasięg swoich zdjęć, aby docierały one do jak najszerszego grona odbiorców. Nie sztuką jest przecież publikować dla samego publikowania. Dlatego dzisiaj w cyklu „Jak ogarnąć Instagram?” Przygotowaliśmy hasztagi dla miłośników książek.

Jak ogarnąć Instagram? Hasztagi dla miłośników książek
Fot. Pixabay

Jak ogarnąć Instagram? Hasztagi dla miłośników książek

O hasztagach pisaliśmy już w tym artykule i podkreślaliśmy, że nie ma żadnych magicznych hasztagów, które działają lepiej i przyniosą nam od razu tysiące nowych obserwujących. Zabawa z hasztagami to zawsze loteria, bo jednego dnia zadziałają super, a innego wyświetleń z tego samego zestawu może być tyle, co kot napłakał.

Dużo zależy od samego zdjęcia – czy jest ładne, dobre jakościowo, przyciąga uwagę, godziny publikacji, a także od opisu pod zdjęciem i tego, czy jest on angażujący dla odbiorcy na tyle, by zostawił komentarz.

Hasztagi jednak być muszą. Nawet jeśli macie przepiękne, oryginalne zdjęcie, jakiego jeszcze nikt nie zrobił, to bez hasztagów dostaniecie zaledwie kilka „serduszek” od osób, które już Was obserwują.

A przecież nie o to chodzi, prawda? Tylko o to, żeby konto się rozwijało, przyciągało odbiorców i z miesiąca na miesiąc po prostu rosło. 

Pisaliśmy w naszej publikacji o dobieraniu hasztagów, że warto używać maksymalnej możliwej ich liczby, czyli trzydziestu i teraz o tym przypominamy. Bo wcale nie tak łatwo jest wymyślić trzydzieści sensownych hasztagów książkowych, po których ktoś faktycznie może szukać zdjęć i inspiracji książkowych na Instagramie.

Przygotowaliśmy dla Was hasztagi książkowe

Dlatego przychodzimy z pomocą i przygotowaliśmy dla Was sporą ilość hasztagów związanych z bookstagramem, aby ułatwić Wam pracę z kontem książkowym. Ale nie tylko. 

Przecież nie trzeba wcale mieć profilu wyłącznie o książkach – z poniższych hasztagów możecie korzystać zawsze wtedy, kiedy publikujecie zdjęcie z książkami, nawet jeśli główna tematyka Waszego konta jest zupełnie inna. 

Różnorodność również przyciąga obserwujących. Jeśli prowadzicie konto na przykład lifastyle’owe, a wrzucicie zdjęcie z jakąś lekturą i użyjecie hasztagów związanych z książkami, możecie zyskać nowych obserwatorów ze społeczności stricte bookstagramowej.

I odwrotnie. Prowadząc książkowy profil i wrzucając od czasu do czasu zdjęcie o innej tematyce i używając adekwatnych hasztagów możecie przyciągnąć obserwujących z jeszcze innej instagramowej społeczności.

Przypominamy jednak, że nie warto używać ciągle tego samego zestawu trzydziestu hasztagów – modyfikujcie te zestawy, mieszajcie, a przede wszystkim obserwujcie, które hasztagi przynoszą Wam największy zasięg. Patrzcie też jednak przy tym na to, jak dokładnie wyglądało Wasze zdjęcie – działanie hasztagów zawsze łączy się z jakością zdjęcia. Nawet najlepszy zestaw hasztagów dołączony do przeciętnej fotografii nie da Wam oczekiwanych rezultatów.

Hasztagi dla miłośników książek

#bookstagrampl #czytaniejestsexy #czytaniejestfajne #polishbookstagram #kochamczytać #ksiazkoholizm #bookstagramtopasja #takczytam #czytanie #czytamy #terazczytam #instagramczyta #kochamksiążki #czytanienieboli #ksiazkoholik #bookmorning #molksiazkowy #czytamwszedzie #booktime #bookholic #lubimyczytac #czytanieuzależnia #bookaddiction #polskibookstagram #polskaczyta #polskiebookstagramy #kryminał #bookfreak #czytamksiążki #ksiazkowelove #czytambokocham #somanybookssolittletime #bookstagrampolska #czytanietopasja #booksgram #instagrambook #readup #52bookchallengepl #instagrambooks #instaksiążka #readingissexy #bookinsta #readabook #bookart #bookslover #czytampolskichautorów #bookinstagram #curentlyreading #igbook #ilovebook #bookstime #readingbooks #bookpictures #lubięczytać #okładka #readingislife #readmore #zaczytana #goodbook #lovebook #bookoholic #booksofinsta #booksforlife #bookster #booksmart #goodbooks #igbooks #ksiazka #książki #ksiazki #bookalicious #booksph #coverlove #yabooks #mybookfeatures #bookfeaturepage #bookstafeatures #bookishfeatures #becauseofreading #bookstagramfeature #top_bookstagram #booksarelife #booknerds #readmorebooks #bookdesign #bookgirl #empik #bookcoverdesign #vscoreads #czytamksiazki #wieczorzksiazka #zdjeciedlaksiazki #openbook #readingisfun #bookislife #bookpic #bookrecommendation #bookslovers #bookstagramfeatures #booktag #ilovetoread #readings #bookishlove #bookshelves #crimestory #biblophile #bookday #bookishfeature #bookmarks #bookofinstagram #bookread #czytamsobie #instabookstagram #bookreviewer #dobraksiążka #mybook #readbook #readingisfundamental #readingnow #thereader #totalbooknerd #bookandcoffee #bookcollector #bookfeature #booknight #bookpassion #booksandcoffee #bookstagramer #dailybook #ilovereading #bookworld #booked #bookblog #picturebook #bookphoto #książkadlaciebie #czytamwszędzie #booksofinstagram #bookaholics #bookishgirl #bibliophiles #bookpost #bookgram #bookgeek #booklife #booksbooksbooks #booktography #bookobsessed #bookhoarder #bookcollection #booknerdigan #czytam #czytambolubie #czytambolubię #czytajpolsko #lubimyczytać #unitedbookstagram #bookishlife #readinglife #bookcover #dobraksiazka #bookkeeping #booker #booksandbooks #booksofig #bookstoread #vscobooks #instaksiazka #ksiazkadlaciebie #ksiazkanadzis #ksiazkadobranawszystko #bookreviews #bookoftheday #bookstack #bookseries #booksandflowers #booksandcandles #bookshelfdecor #currentlyreading #instareads #bookworms #bookdragon #oldbooks #booksonbooks #fortheloveofreading #ebookreader #bookpages #booksaremagic #igread #instalibrary #igreads 

Mamy nadzieję, powyższe hasztagi pomogą Wam w rozwijaniu Waszego konta. Trzymamy kciuki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ