Ośnieżone góry i góralskie domki

Ferie zimowe w Polsce – gdzie pojechać?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie masz pomysłu, gdzie pojechać z rodziną? Polska oferuje wiele przepięknych miejsc, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Fani sportu będą mogli pojeździć na nartach, inni pochodzić po górach, a pozostali leniuchować w góralskiej chacie. Gdzie zatem wyjechać na ferie zimowe?

Karpacz

W Karpaczu są idealne warunki dla narciarzy. To świetnie miejsce dla tych, którzy swoją przygodę z tym sportem zimowym dopiero chcą zacząć. Karkanosze to są niskie góry o łagodnych stokach, dlatego dzieci świetnie sobie poradzą w takich warunkach. Ci, którzy uwielbiają chodzić po górach nie mogli lepiej trafić. Szlaki górskie są tam jednymi z najlepiej oznakowanych, a miłośników Dzikiego Zachodu na pewno zainteresuje Western City. Co to takiego? To miejsce, w którym można postrzelać z łuku, rywalizować we wspinaczce czy rzucać włócznią.

Karpacz oferuje też kuligi, przepiękne zabytki i świetne widoki!

Bukowina Tatrzańska

To miejsce bardzo blisko Zakopanego, a jednak dużo cichsze i spokojniejsze. W Bukowinie Tatrzańskiej również są stoki narciarskie, ale dużo mniej popularne, a co za tym idzie – jest tam po prostu mniej ludzi. W urokliwej miejscowości bardzo dobrze się spaceruje, a przy okazji możemy zobaczyć cały łańcuch Tatr. Znajdziemy też tutaj restaurację Magdy Gessler z typowo góralskimi daniami. Na zachętę dodamy, że jest tam popularny hotel, który nazywa się „Bukowina Tatrzańska” i znajduje się tam fantastyczny basen z ogromem możliwości i basenami termalnymi.

Zakopane

Zakopane zna chyba każdy i większość Polaków była tam chociaż raz. Jeśli nie to z pewnością powinien to nadrobić. Atrakcji w Zakopanem nie brakuje. Obowiązkowo trzeba odwiedzić Krupówki, gdzie znajdują się stragany z pamiątkami i liczne restauracje, gdzie można napić się na przykład grzanego wina. Dodatkowo można wjechać na Gubałówkę czy Kasprowy Wierch, aby podziwiać fantastyczne widoki! Z Zakopanego jest też bardzo blisko nad Morskie Oko.

Na co dzień można tam pojeździć na łyżwach, skuterem śnieżnym czy pójść do popularnego aquaparku.

Bałtów

To niewielka miejscowość nieopodal Warszawy. Jest tam co robić zarówno latem, dzięki Parkowi Jurajskiemu, który kochają dzieci, ale też zimą. Park jest czynny także w okresie zimowym, dlatego przyciąga cały rok tłumy turystów. Poza tym są tam stoki narciarskie, na których można poćwiczyć jazdę na nartach. To świetnie miejsce na weekendowy wyjazd z rodziną czy dla początkujących narciarzy!

Krynica Zdrój

Krynica Zdrój to malutkie miasteczko uzdrowiskowe. Oprócz uroczego uzdrowiska warto odwiedzić muzeum Nikifora czy stare cerkwie. Krynica jest piękna o każdej porze roku, ale zimą jest szczególnie urokliwa. Świetnie nadaje się do spacerów i krótkich wycieczek. Warto odwiedzić pobliskie wsie takie jak Mochnaczkę i Tylicz, gdzie znajdują się grekokatolickie cerkwie. Szczególną uwagę warto zwrócić na Jaworzynę Krynicą, skąd przy dobrej pogodzie można zobaczyć Tatry.

Sandomierz

To miasteczko na idealne na każdą pogodę. Potocznie nazywane jest małym Rzymem. W Sandomierzu zachował się mały ryneczek, kamienice, ratusz i piękne kościoły. Znajduje się tam też wiele ciasnych i klimatycznych uliczek. To miasto w sam raz dla zakochanych. Jest tam też półkilometrowy labirynt, którym można przejść w chłodniejsze dni.

Ferie zimowe w Polsce

Kraków

To miasto jest obowiązkowo do zobaczenia chociaż raz. Wspaniała architektura sprawia, że co roku pojawia się tam mnóstwo turystów nie tylko z Polski, ale też zza granicy. W Krakowie jest co robić o każdej porze roku. Mnóstwo zabytków – począwszy do Wawelu, poprzez Stare Miasto i skończywszy na Kazimierzu. W każdym z tych miejsc każdy znajdzie coś dla siebie. Kraków obfituje w klimatyczne uliczki, przy których znajdują się urokliwe kawiarenki.

Czy Wy macie jakieś swoje ulubione miejsca na ferie zimowe? Które z tych chętnie byście odwiedzili?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ