Feduk i Sitek na jednym singlu!

Czy ich wspólny numer podbije Europę?

Feduk – Fiodor Andrejewicz Insarow, urodzony 9 lutego 1992 w Moskwie, to rosyjski piosenkarz, raper i muzyk. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w roku 2010. W roku 2013 nagrał piosenkę, która została motywem przewodnim filmu „Okołofutbola” („Kibolski świat”), w reżyserii Antona Bormatowa. Wtedy też wydał debiutancki album studyjny, razem z Toobe’em. Rok 2017 to wydanie singla, w duecie z ALLJ, o tytule „Rozovoje Vino”, która stała się ogólnokrajowym przebojem, oraz wielkim hitem także w Polsce . Od roku 2014 regularnie wydaje albumy. A rok 2018 przyniósł mu nagrodę RU.TV i Fashion People Awards, w kategorii „Przełom roku”.

Sitek – Adrian Kryński z kolei, to polski raper i autor teksów. Poza działalnością solową współpracował między innymi z takimi wykonawcami jak: Tede, Pezet, DonGuralesko, Donatan, Pih, Chada, Ero, Quebonafide, Kajman, Bezczel, VNM, Białas, Paluch czy Rasmentalism. W roku 2016, miała miejsce premiera jego pierwszego albumu pod tytułem „Wielkie Sny”. Która osiągnęła duży sukces komercyjny i dotarła na 5 miejsce Polskiej listy przebojów OLiS, sprzedając się w 40.000 egzemplarzy, zdobywając tym samym status platynowej płyty. Z kolei Singiel „Chodź ze mną” zadebiutował na 20. miejscu listy Gorąca 20 radia Eska, a singiel „Moja Natura”, dotarł do pierwszego miejsca listy Hip-hop.tv, również radia Eska. Raper w roku 2016 został nominowany do tytułu Polski artysta roku 2016, w plebiscycie WuDoo i Hip-hop. Niewątpliwie to zdolny, polski raper.

Dzisiaj ta dwójka łączy swoje siły, w numerze o tytule: „Moryak”. Co w przetłumaczeniu oznacza „Marynarz”.

„Jakiś czas temu dostałem telefon od menago, że jest temat zrobienia kawałka z Fedukiem. Chcieli, żebym dograł się do numeru „Moryak”. Dograłem zwrotkę i zamknęliśmy numer w październiku. Jest kwiecień, początek trasy koncertowej Fiodora po Polsce i najwyższy czas żebyście usłyszeli „Moryaka” z moim gościnnym udziałem” – poinformował Sitek. Dodał on także, że: „to dopiero początek nowości”. Mamy nadzieję, bo ostatnio było o nim cicho.

Czy połączenie Feduka z Sitkiem doprowadzi do międzynarodowego sukcesu? Zobaczymy wkrótce, mi całkiem siedzi ich wspólna stylówa w tym numerze, a podobno „to dopiero początek tej polsko-rosyjskiej współpracy”. Jak informuje Universal. A wy oceńcie sami, jak wam się podoba „Marynarz”:

Aaa, i łapcie rozpiskę koncertów Feduka w Polsce, w końcu ma on tu sporo fanów, po numerze z Sitkiem może być ich jeszcze więcej:

  • 13.04 Warszawa
  • 14.04 Gdańsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ