Jakiś czas temu zapowiadano redesign Facebooka. Jego wyglądu, oraz ogólnego sposobu korzystania z platformy Marka Zuckerberga. W nowościach znalazł się między innymi czarny motyw. Funkcja ta już trafia do niektórych użytkowników z Polski.

 Foto: Komputer Świat

Wizualnie, nowa opcja jest dosyć minimalistyczna. Ikony są nieco powiększone, jednak ich miejsce nie uległo żadnej zmianie. Facebook nie jest już niebieski – dominującymi kolorami jest biel oraz czerń. Środkowa część ekranu to tablica, po prawej stronie znajdują się nasze kontakty, z kolei lewa to pasek nawigacji – ustawienia, wydarzenia itd. Tryb ciemny możemy uruchomić po kliknięciu ikonki naszego profilowego zdjęcia.

Obecnie jeszcze nie wiadomo, w jakim momencie nowym Facebook’iem będą mogli cieszyć się wszyscy. Bardzo prawdopodobne jednak, że do końca roku nowy Facebook zagości u większości Polaków.

 Foto: Komputer Świat

Nowy Facebook jednak najszybciej, prawdopodobnie trafi do mobilnej aplikacji. Aktualizację tą dostały smartfon z Androidem 10, najnowszym iOS-em, a także: Huawei P30 Pro 128GB Dual Sim, Google Pixel 3, Samsung Galaxy S10 128GB Dual Sim, Apple iPhone 11 64GB, czy Apple iPhone Xs 64GB.

A Ty? Masz już aktualizację?

Foto: Shutterstock.

Zobacz także: