Elisabeth Revol napisała poruszający list do Tomasza Mackiewicza

Elisabeth Revol napisała poruszający list do Tomasza Mackiewicza! „Jestem ci winna życie”

Elisabeth Revol do tej pory udzieliła kilku wywiadów związanych z tragiczną wyprawą na Nanga Parbat oraz jej współtowarzyszem wspinaczki Tomaszem Mackiewiczem, który na zawsze został pod szczytem. Teraz Francuzka opublikowała wzruszający list do zmarłego Polaka.  

Iskra Twoich oczu rozjaśnia moje dni

Tomasza Mackiewicz i Elisabeth Revol zdobyli szczyt Nanga Parbat 25 stycznia 2018 roku. Przez długi czas byli w dobrej kondycji. Problemy zdrowotne pojawiły się po zdobyciu góry przez himalaistów. Francuzka zorientowała się, że Polak ma objawy choroby wysokościowej. Na pomoc ruszyła ekipa wspinaczy, którzy przygotowywali się do zimowej wyprawy na K2: Jarosław Botor, Piotr Tomala, Denis Urubko oraz Adam Bielecki. Ratownikom udało się jedynie dotrzeć do Elisabeth Revol. Panowały bardzo złe warunki pogodowe. Dalsza akcja była niemożliwa. Ciało polskiego himalaisty zostało pod Nanga Parbat, której zdobycie było wielkim marzeniem Tomasza Mackiewicza.

Ojciec Mackiewicza otrzymał akt zgonu syna

Jak Francuzka wspomina znajomość z Tomaszem Mackiewiczem?

„Zrobiliśmy razem piękne i autentyczne rzeczy. Nadal będziesz istniał w moim życiu na wiele sposobów, bo gdy się pozna kogoś takiego jak ty i pozwoli mu wejść do swego życia, to nie da się już zatrzeć śladu po tej osobie. Twój uśmiech pozostanie na zawsze w moim sercu, a iskra twoich oczu będzie rozjaśniać moje dni.

Nie wiem, kiedy przekroczyłeś tę ostateczną linię i czy mogłam wtedy to zauważyć. Nie wiem, kiedy zaczęłam cię tracić, kiedy dotarłeś do punktu, skąd nie ma już powrotu i czy sam to poczułeś. 90 metrów poniżej szczytu byłeś jeszcze w dobrej kondycji. Potem niewiele rozmawialiśmy, ale nie mniej niż wcześniej. Byliśmy bardzo skoncentrowani, kiedy się wspinaliśmy. Nie wiem, jak to się stało, że dzisiaj się żegnamy. Jedyne, co czuję, to twoją nieobecność i całą gamę uczuć” – pisze Elisabeth Revol na Facebooku.

Elisabeth Revol napisała poruszający list do Tomasza Mackiewicza! „Jestem ci winna życie”

„Byłeś człowiekiem z wielkim sercem i walczyłeś do końca, by zejść na dół i uratować mi życie. Jestem ci winna życie Tomku, bo gdybyś nie miał siły i odwagi, by walczyć o zejście na 7280 metrów tej zimnej, nieludzkiej nocy z 25 na 26 stycznia, to mnie by już tu nie było, byłabym teraz z tobą. Dałeś mi swoją wielką, piękną energię, którą dziś zabieram ze sobą. Dziękuję, że byłeś tym, kim byłeś” – wyznaje Francuzka himalaistka.

https://www.facebook.com/ElisabethRevolexpe/posts/1854263551292647

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Elisabeth Revol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ