Elie Saab wie czego pragną kobiety!

Gwiazdy kochają jego kreacje. Kobiety marzą o jego projektach. Mężczyźni boją się patrzeć na ceny. Elie Saab jest projektantem, który dokładnie wie, czego pragną kobiety, i co więcej, jest w stanie im to zapewnić!

Źródło: fashiontimes.com

Artysta z powołania                  

Elie Saab urodził się w latach 60. w Libanie. Jak sam twierdzi, jest samoukiem, a projektować zaczął zaledwie w wieku 9 lat. Początkowo szył sukienki dla siostry i sąsiadek. Jeszcze wtedy nikt by nie pomyślał, że dorosły Elie, będzie jednym z najbardziej pożądanych projektantów na świecie.

We wczesnych latach 80., osiemnastoletni wówczas projektant otworzył swoje pierwsze atelier w Bejrucie, zarządzając dwunastoosobowym zespołem. Od tamtej pory kariera Eliego rozwijała się błyskawicznie. Dzięki wytrwałej pracy i niesamowitemu zmysłowi stał się artystą doskonałym.

Wysoka jakość i genialne projekty

Elie Saab od lat konsekwentnie trzyma się swojego określonego stylu. Specjalizuje się w sukniach ślubnych i wieczorowych, jednak projektuje również kolekcje prêt-à-porter, akcesoria i perfumy. Do swoich projektów używa materiałów najwyższej jakości. Jego sukienki najczęściej tworzone są z tafty, tiulu, jedwabiu i organzy.

W latach 90. jego pokazy zaczęły być organizowane w Rzymie, Mediolanie i Monako. Obecnie Elie Saab organizuje również pokazy na Paryskim Tygodniu Mody, a jego projekty sprzedawane są 22 krajach.

Gwiazdy kochają Eliego

Saab jest jednym z ulubionych projektantów gwiazd. Jego niezwykle kobiece, delikatne i podkreślające kształty suknie, chętnie zakładane są na czerwone dywany. W kreacjach libańskiego projektanta prezentują się takie sławy jak Halle Berry, Christina Aguilera, Angelina Jolie, Maryl Streep i Jane Fonda.

Oczywiście taki luksus musi odpowiednio kosztować. Ceny ubrań z kolekcji ready-to-wear wahają się od około 3 do 20 tysięcy złotych. Natomiast na popisową sukienkę  projektanta musielibyśmy wydać już około 50 tysięcy złotych.

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ