śmieci plastik

Eko Marriot!

Ma zamiar wycofać plastikowe słomki ze swoich wszystkich – 6500 hoteli!

Marrtiott – czyli jednak z największych sieci hoteli na całym świecie, dołącza do antysłomkowego ruchu. Firma oszacowała, że dzięki temu wyeliminuje około miliard plastikowych rurek, oraz ćwierć miliarda innych plastikowych rzeczy, w skali roku. Inicjatywa ta jest aktywna od początku lipca.

Marriott poza plastikowymi słomkami wycofał także mieszadełka i inne zbędne, plastikowe przedmioty jednorazowego użytku. Skala przedsięwzięcia jest ogromna – liczy sobie 6500 obiektów. 

Popieramy ten ruch. Szczególnie, że ogólnie w ogóle w hotelach tego typu, plastikowych rzeczy jednorazowego użytku produkuje się naprawdę dużo. A co ciekawe – znaczna część hoteli znajduje się nad morzami lub oceanami. A jak wiadomo, to właśnie w takich miejscach prawdopodobieństwo, że śmieci dostaną się do wody jest największe. W związku z czym mamy nadzieję, że ta zmiana to dopiero początek, innych istotnych zmian.

Rok temu firma postawiła na zmniejszenie generowanych odpadów z tworzyw sztucznych – o 45 procent. W związku z czym Marriott zastępuje jednorazowe butelki z kosmetykami – dozownikami w prysznicach – goście hoteli korzystają z jednego opakowania, a odpadów jest mniej.

Małe wyrzeczenia dla planety?
Słomki to tylko wycinek problemu, jaki stanowi zanieczyszczenie oceanów sztucznymi tworzywami. Mamy nadzieję, że ten słomkowy ruchu rozpocznie cała lawinę kolejnych działań. W ruchu “TU PIJESZ BEZ SŁOMKI” bierze już udział około 650 knajp z całej Polski. Co ciekawe – Noizz rozpoczęło kolejna akcje, o tytule “COŚ DLA PLANETY”. Polega ona na małych wyrzeczeniach dla dobra naszej planety.

To jednak prawo ma tutaj głos decydujący – tylko dzięki niemu są możliwe realne i znaczące zmiany, dla naszej planety. Cieszą nas jednak małe ruchy, na poziomie konsumenckim, takie jakie poczyniła właśnie między innymi firma Marrtiott.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4924 More posts in Newsy category
Recommended for you
Ewelina Lisowska odpowiada na zarzuty o rasizm

Ewelina Lisowska niespodziewanie wzbudziła zainteresowanie amerykańskiej publiczności. Wszystko za sprawą jej występu w show "Twoja...