Dyrektor nie wpuścił do szkoły strajkujących nauczycieli

Jak donosi TVN24 dyrektor jednej ze szkół podstawowych w Starogardzie Gdańskim zabronił strajkującym nauczycielom wejść do szkoły podczas egzaminów gimnazjalnych. Tłumaczył to dobrem uczniów. Przed szkołą był także patrol straży miejskiej, który miał “pilnować bezpieczeństwa”.

 W środę na drzwiach Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim pojawiła się kartka informująca, że na terenie placówki mogą przebywać tylko osoby powołane do zespołów nadzorujących egzamin gimnazjalny, uczniowie zdający egzamin oraz pracownicy obsługi i administracji. Do środka nie mogli wejść strajkujący nauczyciele. Drugiego dnia egzaminów, w czwartek już nie próbowali. Spotkali się ze swoimi uczniami przed szkołą. 

Dyrektor placówki przekonuje, że podjął taką decyzję ze względu na dobro uczniów. – Albo się pracuje, albo się strajkuje. Nauczyciele nie mogą być trochę tu, trochę tu. Na terenie szkoły nie było też rodziców i przyjaciół. Tylko i wyłącznie osoby, które biorą udział w organizacji egzaminu – komentuje Arkadiusz Kobierzyński, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim. 

źródło: tvn24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4116 More posts in Newsy category
Recommended for you
VNM: „Musiałem na nowo nauczyć się pisać”

29 marca do sklepów trafił nowy album Venoma „Czuz Tu Daj Najs”. Jest to konceptualny krążek,...