Dyrektor nie wpuścił do szkoły strajkujących nauczycieli

Jak donosi TVN24 dyrektor jednej ze szkół podstawowych w Starogardzie Gdańskim zabronił strajkującym nauczycielom wejść do szkoły podczas egzaminów gimnazjalnych. Tłumaczył to dobrem uczniów. Przed szkołą był także patrol straży miejskiej, który miał “pilnować bezpieczeństwa”.

 W środę na drzwiach Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim pojawiła się kartka informująca, że na terenie placówki mogą przebywać tylko osoby powołane do zespołów nadzorujących egzamin gimnazjalny, uczniowie zdający egzamin oraz pracownicy obsługi i administracji. Do środka nie mogli wejść strajkujący nauczyciele. Drugiego dnia egzaminów, w czwartek już nie próbowali. Spotkali się ze swoimi uczniami przed szkołą. 

Dyrektor placówki przekonuje, że podjął taką decyzję ze względu na dobro uczniów. – Albo się pracuje, albo się strajkuje. Nauczyciele nie mogą być trochę tu, trochę tu. Na terenie szkoły nie było też rodziców i przyjaciół. Tylko i wyłącznie osoby, które biorą udział w organizacji egzaminu – komentuje Arkadiusz Kobierzyński, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim. 

źródło: tvn24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4362 More posts in Newsy category
Recommended for you
Artur Boruc publicznie upokorzył byłego męża Marty Kaczyńskiej

Artur Boruc opublikował na Twitterze wpis, który jest odpowiedzią na ostatnie słowa Marcina Dubienieckiego skierowane...