Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Marzą wam się jaśniejsze włosy, ale nie jesteście przekonane do rozjaśniaczy, które można znaleźć w sklepach? Jeśli tak, to mamy dla Was rozwiązanie. Oto cztery proste, naturalne sposoby na rozjaśnienie włosów o kilka tonów.

Źródło: tumblr.com

Witamina C

Witamina C jest jednym z niezawodnych sposobów – działa nie tylko na naturalne włosy, ale i na takie, które już wcześniej były farbowane.

Aby wykonać mieszankę, którą nałożysz na włosy potrzebujesz około pięciu 500-miliogramowych tabletek. Zanim przejdziesz do rozjaśniania, upewnij się, że witamina C, której będziesz używać nie jest smakowa. Włóż je do woreczka i dokładnie pokrusz. Kiedy będą już jednolitym proszkiem dodaj do woreczka taką ilość szamponu, która bez problemu wystarczy na pokrycie wszystkich włosów. Istnieją opinie, że najlepiej jeśli będzie to szampon przeciwłupieżowy, ale zasadniczo możesz użyć do tego dowolnego produktu. Dokładnie wymieszaj ze sobą witaminę C i szampon, tak żeby połączyły się w maź jednolitej konsystencji.

Nałóż mieszankę na lekko zwilżone włosy i upewnij się, że nie pominęłaś żadnego miejsca. Następnie nałóż na głowę czepek do kąpieli (możesz nastąpić go po prostu siatką) i poczekaj godzinę. Jeśli poczujesz pieczenie lub swędzenie natychmiast zmyj mieszankę z głowy.

Jeśli efekt rozjaśnienia jest niezadawalający, możesz powtórzyć cały proces. Zanim to jest jednak zrobić wysusz włosy – może się okazać, że suche włosy są jaśniejsze niż myślisz.

Sok z cytryny

Potrzebujesz kilku świeżych cytryn. Wyciśnij z nich sok i wymieszaj go z wodą (ok. 150-250 ml). Aby włosy nie były bardzo przesuszone dodaj do wody z cytryną trochę odżywki do włosów albo łyżeczkę miodu. Wlej mieszankę do butelki ze spryskiwaczem i dokładnie wszystko wymieszaj.

Spryskaj głowę otrzymanym produktem, skupiając się na miejscach, które chcesz mocniej rozjaśnić. Następnie wyjdź na zewnątrz i pozostań przez ok. 30 minut na słońcu.

Po wszystkim umyj normalnie włosy, aby pozbyć się z nich lepkiej, cytrynowej mieszanki.

Cynamon

Wymieszaj cynamon z odżywką do włosów (w takiej ilość, która pozwoli ci pokryć mieszanką całość włosów). Nałóż ją na zwilżone włosy przy pomocy grzebienia lub pędzla do malowania.

Pozostaw ją na głowie na 4 godziny, a następnie po prostu umyj włosy szamponem, którego używasz na co dzień.

Miód i oliwa z oliwek

Wymieszaj ze sobą pół na pół miód i oliwę z oliwek. Kiedy będą już miały jednolitą konsystencję, zwilż włosy i nałóż mieszankę.

Pozostaw ją na głowie przez ok. 30 minut lub dłużej jeśli oczekujesz mocniejszego efektu.

Zmyj mieszankę szamponem, którego używasz na co dzień.

 

Aleksandra Supryn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ