lirene-samoopalajacy-mus-pianka-do-twarzy-i-ciala-kontigo-411

” … dziewczyny lubią brąz … „

Nie tylko dziewczyny. Mężczyźni też kochają ten kolor. Tak naprawdę skóra lekko przyrumieniona jest wpisana w obecne trendy, jako pewien kanon urody. Lato jest czasem idealnym do uzyskania naturalnej opalenizny po kąpieli słonecznej. Wystarczy krótki spacer, aby promienie dosięgły pigmentów i zmieniły nieco ich odcień na ciemniejszy.

Jest również wielu zwolenników leżakowania w słońcu, aby od razu uzyskać efekt tropikalnego hebanu. Nie jest to niestety zdrowe i bywa wręcz zgubne. Wystawiając się na działanie promieni słonecznych bez odpowiedniego zabezpieczenia, możemy szybko skończyć z poparzeniem. Zatem zanim, na dobre zabierzemy się do opalania, kosmetyki powinny być pierwszą rzeczą, za którą chwycimy, a nie ręcznik czy kapelusz. Tylko jak wielu z nas myśli o zabezpieczeniu skóry? Niestety niewielu – strój, dodatki, napoje, posiłki, ręcznik i wiele innych akcesoriów to elementy, które jako pierwsze lądują w plażowej torbie. Bywa, że w pierwszej kolejności np. mężczyźni, myślą o grillu, nie zdając sobie sprawy, jak ważne jest zadbanie zawczasu o skórę. Kosmetyki do opalania z wysokim filtrem powinny być na liście jako Number 1! Co jednak zrobić, kiedy jest już trochę za późno na zabezpieczanie skóry i odczuwamy nieprzyjemne pieczenie?

Boli.. Auć…

clarena-zel-do-ciala-chlodzacy-kontigo-92b

Skoro boli to znaczy, że po pierwsze nie zabezpieczyliśmy odpowiednio skóry przed promieniowaniem, a po drugie, że niestety spędziliśmy zbyt wiele czasu na słońcu. Co teraz? Jeśli to bardzo niewielkie oparzenie i mamy zaledwie zaczerwienienie, ale czujemy pewien dyskomfort oznacza to, że mogą nam pomóc zwykłe kosmetyki po opalaniu – https://kontigo.com.pl/cialo/kosmetyki-do-opalania/kremy-i-balsamy-po-opalaniu.html. Odpowiednia aplikacja na podrażnione miejsce, schłodzenie skóry i osłonięcie przed słońcem, może w zupełności wystarczyć. Jeśli jednak sytuacja jest poważniejsza, lepiej udać się po pomoc do lekarza pierwszego kontaktu. Cudownie jest spędzać czas na słońcu, kiedy jest ciepło, ale mimo wszystko warto uważać i zabezpieczać skórę należycie.

Słońce instant – samoopalacze

lirene-samoopalajacy-mus-pianka-do-twarzy-i-ciala-kontigo-411 (1)

Wsypać do wysokiego naczynia, dolać wrzącej wody, dokładnie wymieszać i odczekać 5 minut. Jaka szkoda, że takiego przepisu nie możemy zastosować do opalania, gdy leżakowanie na słońcu albo zwyczajnie wystawianie się na promienie słoneczne nie leży w naszej naturze. Czy aby na pewno? Okazuje się, że w obecnych czasach mamy praktycznie wszystko. Również słońce instant. Sklepy kosmetyczne oferują pełną gamę samoopalaczy w różnej formie: balsamy, kremy, spraye a nawet chusteczki samoopalające – https://kontigo.com.pl/cialo/kosmetyki-do-opalania/samoopalacze-do-ciala.html. Aplikacja jest śmiesznie prosta – wystarczy równomiernie wetrzeć wybrany produkt, aby już po kilku godzinach uzyskać oliwkowy odcień skóry na całym ciele. Trwałość tego typu opalenizny jest niestety znacznie krótsza od tej naturalnej, słonecznej, ale jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią czekać na efekt albo zwyczajnie nie lubią słońca. Od niedawna na rynku pojawiły się również samoopalacze do ciała w formie natryskowej. Wyjątkowo prosta formuła aplikacji – jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywany jest specjalistyczny aerograf, który rozpyla kosmetyk na wybranych częściach ciała. Zaletą tego opalania jest zdecydowanie bardziej równomierny koloryt, a przede wszystkim dłuższy efekt, który utrzymuje się nawet do kilku tygodni.

lirene-emulsja-do-opalania-spf30-kontigo-8ad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ