Domowa nauka języka

W dzisiejszych czasach znajomość języków to przepustka do kariery. Angielski to już podstawa. Wbrew pozorom aby nauczyć się obcego języka w stopniu komunikatywnym nie musimy inwestować pieniędzy, wystarczy zainwestować w to trochę czasu i zaangażowania. I choć wyjazd za granicę nadal pozostaje najlepszym sposobem na poznanie języka, możemy uczyć się go również w domu.

nauka jezyka do artykulu life4style

Najpopularniejszą domową metodą jest oglądanie zagranicznych filmów i seriali z polskimi napisami. Połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzięki tej metodzie zapamiętujemy nowe słowa, poznajemy konstrukcje używane w języku codziennym i osłuchujemy się z akcentem. Po pewnym czasie możemy już przerzucić się na oryginalne filmy bez napisów. I choć początkowo nie zrozumiemy wszystkiego w stu procentach, nie możemy się poddawać. Najpierw będziemy rozumieć ogólny sens wypowiedzi filmowych bohaterów z ich kontekstu, a potem poradzimy sobie nawet z trudnym słownictwem i nietypowymi strukturami gramatycznymi. Na pewno lubisz oglądać filmy, skoro możesz się przy tym czegoś nauczyć, rób to jeszcze częściej.

W obcym języku możemy również oglądać filmiki na YouTube. Jest wiele ciekawych zagranicznych kanałów, urodowych i nie tylko, dzięki którym oswoimy się z językiem. Na początku wybierajmy krótkie filmy o prostej tematyce, stopniowo zrozumiemy coraz więcej. Są też kanały, na których dostępne są lekcje językowe, poszukaj również i tych.

Jak wiadomo, warto czytać książki, rozwija to naszą wyobraźnię, nasze słownictwo. Pomyśl jak bardzo pomoże Ci czytanie książek w obcym języku? Jest to opcja o tyle wygodna, że za każdym razem gdy natkniesz się na nowe słowo, możesz się zatrzymać i sprawdzić je w słowniku. Nie musisz się martwić, że czegoś nie zrozumiesz.

Nic tak nie pomaga nauczyć się obcego języka, jak interakcja z nativespeakerem. Znajdź w Internecie znajomych zza granicy i rozmawiaj z nimi na czatach. W zależności od portalu, z którego skorzystasz, nauczysz się mówić lub pisać w danym języku. Obie te umiejętności na pewno Ci się przydadzą. Kto wie, może poznasz w ten sposób wartościowe osoby, zaprzyjaźnisz się z nimi i odwiedzisz w wakacje.

W Internecie dostępne są również korepetycje prowadzone przez Skype. Dobra opcja dla ludzi, którym nie chce wychodzić się z domu na spotkanie z nauczycielem lub zapraszać go do domu. Jako jedyna z przedstawionych przez nas możliwości, jest to propozycja płatna. Jednak warto inwestować w siebie i swój rozwój, bo wszystkie wydane na siebie pieniądze zwrócą się w przyszłości.

Ola Barcz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ