Speed dating

Szybkie randki wydają się być idealnym rozwiązaniem dla zabieganych ludzi. Przecież każdy dokądś pędzi, nie ma czasu na przyjemności. Ich pomysłodawcą był rabin Yaacv Deyo z Los Angeles. I choć szybkie randki największą popularnością cieszą się właśnie w Stanach Zjednoczonych, grono ich fanów rośnie również wśród Polaków.

randka art life4style

Na czym to polega?

Kilkanaście młodych kobiet i mężczyzn spotyka się w umówionym miejscu. Każdy rozmawia z każdym przedstawicielem płci przeciwnej przez 5-8 minut. Na liście uczestników zaznaczamy z kim chcemy nawiązać kontakt, kogo chcemy poznać bliżej. Jeżeli obie strony wskażą tą samą osobę organizator spotkania umawia je ze sobą. Przypomina to nawiązanie znajomości w Internecie, kiedy piszemy do kogoś na czacie i po krótkiej rozmowie decydujemy, czy chcemy z daną osobą utrzymywać kontakt, lepiej poznać, czy nie. W przypadku szybkich randek dodatkowo zachodzi interakcja na żywo, jesteśmy pewni, że osoba, z którą rozmawiamy nie oszukuje nas co do swojej płci, wieku, co zdarza się w Internecie. Mimo to jesteśmy bezpieczni, ponieważ speed dates są imprezami zorganizowanym.

 

Szybkie randki mają wiele zalet. Oprócz tego, że są uczciwe i masz do czynienia z żywym człowiekiem, mają określone zasady, którym trzeba się podporządkować. Unikniemy dzięki temu koszmaru pierwszej randki, znając zasady i przebieg spotkania, będziemy się mniej stresować. Z każdą osobą spędzasz jedynie kilka minut, więc jeżeli nie przypadnie Ci ona do gustu, nie musisz się długo męczyć i szukać wymówki do szybkiej ewakuacji. Tak naprawdę jest to dobre ćwiczenie autoprezencji, robienia dobrego pierwszego wrażenia, co często przydaje się w życiu. Trochę jak na rozmowie o pracę, przez kilka minut musisz zaprezentować się z jak najlepszej strony, zachęcić drugą osobę do dalszej znajomości.

 

Nie da się ukryć, że szybkie randki mają również swoje wady. Pierwsze wrażenie bywa mylące, możesz mieć również problem z oczarowaniem kogoś w 5 minut. Twój rozmówca może być tak bardzo skupiony na „sprzedaniu siebie”, że nie zauważy w Tobie wszystkich zalet, nie skupi się na tym co mówisz. Między wami musi zaiskrzyć od razu, nie ma czasu na analizę i zastanawianie się.

 

Gdzie szukać akcji speed dating?

Zajrzyjcie na stronę Imprezy-Single.pl. Znajdziecie tam wiele ciekawych propozycje. Również niektóre kluby organizują takie imprezy dla singli. Na przykład Warszawski klub MultiPub na szybkie randki zaprasza w każdą środę.

 

Ola Barcz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ