Dom niczym z klocków Lego? Złożysz go w dowolnym miejscu w 4 dni!

Czy można samodzielnie złożyć dom w zaledwie cztery dni, jedynie przy pomocy wiertarki i kilku przyjaciół? Okazuje się, że tak! Ta francuska firma projektuje domy, do stworzenia których inspiracją były klocki Lego i popularna IKEA. Są również ekonomiczne, niedrogie i przyjazne środowisku!

Fot. PopUpHouse, Multipod Studio/www.popup-house.com

Chcecie złożyć własny dom w 4 dni? Potrzebujecie jedynie kawałka ziemi, wkrętarki i ewentualnie kilku przyjaciół do pomocy. Poznajcie PopUp House!

PopUp House to projekt francuskich architektów z MultiPod Studio, który jest inspirowany klockami Lego i meblami pochodzącymi ze szwedzkiej firmy IKEA. Projektanci tłumaczą, że może on spełniać funkcję zarówno podmiejskiego i minimalistycznego domu, nowoczesnego domku letniskowego, a nawet eleganckiej przestrzeni biurowej.

Francuzi zapewniają, że w celu postawienia takiego domu nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia w budownictwie i nie wymaga ono wykorzystywania zaawansowanych narzędzi i maszyn. Wystarczy instrukcja, wkrętarka i drabina, ale Ci bardziej wygodni mogą również skorzystać z pomocy firmy, która zrobi to za nich.

Cały proces tworzenia takiego domu nie powinien trwać więcej niż miesiąc (od złożenia zamówienia, do postawienia domu). Później możemy zainwestować trochę więcej dodatkowego czasu na prace wykończeniowe, które nie są niezbędne, jednak pozwolą jeszcze bardziej spersonalizować daną przestrzeń.

PopUp House jest budowany ze świerkowego drewna, styropianowych bloków, drewnianej podłogi i śrubek. Styropian na życzenie klienta może być zastąpiony celulozą lub korkiem. Dzięki świetnej izolacji i hermetycznym sieciom ciepła, dom wcale nie musi być ogrzewany (przynajmniej w miejscach, gdzie sprzyja dobra pogoda). Jednak producenci zapewniają, że nawet w chłodniejszych klimatach, gdy PopUp House potrzebuje dodatkowego ciepła, ogrzanie jego nie jest kosztowne.

Budynek jest przyjazny dla środowiska, gdyż po jego rozebraniu wszystkie części można bez problemu poddać recyklingowi.

Ceny za metr kwadratowy wahają się od 1200 do 1800 dolarów. Jak na razie firma funkcjonuje na południu Francji, jednak stopniowo się rozwija i planuje ekspansję na pozostałe kraje Europy, a także na Stany Zjednoczone.

________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ