Dodaj sobie energii!

Dzień pełen wyzwań jeszcze dobrze się nie zaczął, a Tobie już brakuje energii? Zrezygnuj z pełnych cukru napojów energetycznych i postaw na naturalne „pobudzacze”! Przedstawiamy listę 5 zdrowych produktów, które natychmiastowo dodadzą Ci energii i poprawią nastrój!

Źródło: www.anaman.net

Owsianka

Porcja ciepłej owsianki z dodatkiem świeżych owoców lub bakalii to najlepsze z możliwych śniadań! Rozgrzeje Cię i pobudzi do życia. Zawarta w takim posiłku lecytyna poprawi koncentrację, a cukry złożone uwalniane stopniowo do krwioobiegu dodadzą Ci energii na kilka godzin. Po takim śniadaniu na pewno nie będziesz czuła się ospała i ociężała, bo obecność błonnika w płatkach owsianych wpłynie pozytywnie na pracę jelit.

Gorzka czekolada

Pyszna czekolada poprawia nie tylko nastrój, ale i pracę mózgu. Gdy nie możesz się na niczym skupić, jesteś rozdrażniona lub wręcz przeciwnie bardzo znudzona – kilka kostek gorzkiej czekolady pomoże Ci wrócić do normalności. Pamiętaj jednak, aby był to produkt z jak najwyższą zawartością kakao, bez zbędnych dodatków. Gorzka czekolada to naturalny antydepresant i energetyk w jednym!

Orzechy

Orzechy to bogate źródło minerałów, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Selen łagodzi zmęczenie i uczucie niepokoju, magnez poprawia koncentrację, wapń dba o pogodny nastrój, a żelazo pozytywnie wpływa na szybkość uczenia się. Do chrupania wybieraj szczególnie orzechy włoskie, brazylijskie, nerkowce oraz migdały.

Banan

Dobrze znany nam wszystkim banan to zastrzyk natychmiastowej energii. Niestety pochodzącej z cukrów prostych, dlatego nie starczy jej na długo. Jest to owoc idealny do rozbudzenia w czasie ciężkiego dnia w pracy lub szkole. Banany zwierają również dużo magnezu, nazywanego minerałem antystresowym.

Herbata

Doskonała zastępczyni kawy! Zielona herbata zawiera 2 razy więcej kofeiny niż „mała czarna” i zapewni nam szybkie pobudzenie pod warunkiem, że będziemy parzyć ją maksymalnie 3 minuty. Wywar z dłużej parzonych liści zagwarantuje efekt odwrotny – relaksujący. Oprócz szybkiej pobudki, zielona herbata dostarcza również wielu zbawiennych minerałów – magnezu, manganu, fluoru, żelaza i jodu.

Anna Kukiełka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ