Doda pobiła Szulim? Wyrok sądu był do przewidzenia

Sąd Apelacyjny umorzył sprawę rzekomego pobicia Agnieszki Szulim przez Dodę. 

doda pobila szulimOd ponad dwóch lat ciągnie się sprawa rzekomego pobicia Agnieszki Szulim, do którego miało dojść podczas imprezy „Niegrzeczni” w Chorzowie. Za groźby i pobicie w marcu Sąd I Instancji skazał Dodę na pół roku ograniczenia wolności i prace społeczne.

Doda nie była zadowolona z wyroku i odwołała się od niego. Przy okazji opublikowała na Facebooku post, w którym odniosła się do decyzji sądu.

– Jeżeli jakimś cudem wyrok (bez obdukcji, z przerobionymi zdjęciami z telefonu) się uprawomocni – 6 miesięcy prac społecznych to cena, którą z przyjemnością zapłacę za spokój mojej rodziny. Chętnie pomogę przy okazji innym ludziom. Życzę sobie i wszystkim, żeby taki wybór był jedynym etycznie oczywistym. Wierzę, że nadejdą takie czasy, kiedy dziennikarka propagująca śmianie się z tragedii rodzinnych i zdrowotnych na wizji spotka się z publiczna dezaprobatą i krytyką. Wierzę, że kolejne pokolenia nie będą się na niej wzorować. W innym wypadku do czego wtedy by doszło? Są bowiem jakieś sfery, które powinno się uszanować ponad wszystko. Niech ten świąteczny czas upłynie Wam w cudownym nastroju, w rodzinnym gronie. Doceniajcie każdą chwilę z najbliższymi. Obowiązkiem swojego rodzica jest wyposażyć swoje dzieci w korzenie i skrzydła. Obowiązkiem dziecka jest lecieć jak orzeł na ich ratunek i trwać przy nich jak dąb, kiedy ziemia się osuwa. Agnieszko, podobno niedługo będziesz mogła kupić wszystko. Może i sprawiedliwość tak, ale honoru nigdy nie uda się kupić. Życzę Ci, żebyś nigdy nie musiała oglądać łez swojej mamy. Wesołych świąt dla wszystkich! – zakończyła piosenkarka.

Doda odwołała się od decyzji Sądu I Instancji, a Sąd Apelacyjny w Warszawie właśnie wydał wyrok uchylający poprzedni. :

– Sąd Okręgowy uchylił wyrok Sądu I instancji i umorzył postępowanie na podstawie art.17 &1, pkt 3 KPK wobec znikomej społecznej szkodliwości czynu. Sąd w opisie czynu pozostawił jedynie naruszenie nietykalności cielesnej poprzez oblanie wodą pistoletem na wodę. Koszty postępowania ponosi oskarżycielka prywatna – Agnieszka Szulim – obecnie Woźniak-Starak – czytamy.

Jak można się domyślać, tą decyzją zawiedziona jest Szulim, która zastanawia się nad zgłoszeniem wyroku do Sądu Kasacyjnego. Jednocześnie warto przypomnieć, że dziennikarka została oskarżona przez Rabczewską o wyrwanie paznokcia. Sprawa wciąż jest w toku.  

______________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ