Die Antwoord w Polsce

12 sierpnia odbędzie się czwarta edycja i festiwalu. Gwiazdą wieczoru będzie pochodzący z Południowej Afryki zespół Die Antwoord. Zainteresowanie koncertem jest tak duże, że organizatorzy przenieśli miejsce wydarzenia z Soho Factory na Torwar i zwiększyli pulę biletów. 

wall.alphacoders.com

Die Antwoord zagra po raz kolejny w Polsce. Wcześniej muzycy wystąpili na Opener Festiwal (2010) oraz w strefie kibica podczas Euro 2012. Kontrowersyjny duet z RPA łączy dźwięki kultury Zef z rapem i muzyką rave. Kim są? Za całym zamieszaniem stoją: atakujący dzikim rapem Ninja, nieziemska Yo-Landi i na dokładkę rzucający urok na beat’y DJ Hi-Tek – tak czytamy na stronie wydarzenia. Muzycy są niepokorni i oryginalni, a ich klipy udziwnione do granic możliwości, przez co nie możliwe do podrobienia. Buntowniczy styl zapewnił im popularność na całym świecie, co trwa już nieustannie od pięciu lat.

Oprócz DA na festiwalu pojawi się też Dorota Masłowska, występująca na scenie pod pseudonimem Mister D. Jej debiutancka płyta „Społeczeństwo jest niemiłe” spotkała się z nieprzychylnymi recenzjami. Recenzenci narzekają na niski poziom tekstów, brak głosu i niewyraźną wymowę piosenkarki-pisarki. Ci, którzy jej bronią mówią, że minimalizm formy i bogate ujęcie tematu łączą się tu specjalnie z wszechobecnym kiczem. Nie wszyscy  zrozumieli chyba żart, którym jest ten krążek. Muzyka została wystylizowana na archaiczny rap, elektro i disco.

Oprócz tych wykonawców wystąpią też: otwierający line up Auer (znany ze współpracy z Pezetem)&ErrBits, DubFx (muzyk tworzy swoje utwory jedynie za pomocą głosu), Major Look oraz Dj Aphrodite i Junior Red. Koncerty będą odbywać się na dwóch scenach. Na drugiej zagrają: Evius, Twin Prix, Vacos, pzg.

To ostatni dzwonek, dla tych, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w wejściówkę na festiwal. Pierwsza i druga pula już są wyprzedane i została tylko trzecia, która również rozchodzi się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Festiwal będzie miał też swoją drugą odsłonę, 16 sierpnia w Gdańsku. Wystąpią tam inni artyści niż w Warszawie. Impreza odbędzie się w klubie B90, a zagrają: Andy Clegenda jungle i drum’n’bass. Jego produkcje miały duży wpływ na rozwój tych gatunków muzycznych. Pojawią się też Black Sun Empire oraz Neonlight. Początki ich działalności sięgają lat 90. i do tej pory są związane z nurtem d’n’b. Na tę edycję są jeszcze bilety z drugiej i trzeciej puli. Można je kupić też w dniu koncertów. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Ada Koperwas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ