Deser, który nie tuczy! Jadalny „śpiący kotek” to hit internetu!

Deser, który nie tuczy! Jadalny „śpiący kotek” to hit internetu!

Masz ochotę na coś słodkiego, ale jednocześnie dbasz o figurę i boisz się, że przytyjesz?  W takim razie deser „jadalna kropla wody” jest właśnie dla ciebie! To ciasto prawie nie ma kalorii, a przy tym pięknie wygląda!

Jadalna kropla wody w kształcie śpiącego kota

Pierwowzorem dla deseru „The Raindrop Cake”, czyli „jadalnej kropli wody” jest „Shingen mochi”. To japońskie galaretowate, ryżowe ciasto posypane mąką sojową oraz oblane syropem z brązowego cukru. Jego najnowsza wersja jest nieco zmodyfikowana. Przezroczysty przysmak przygotowuje się z wód Alp Japońskich, agaru oraz mąki z prażonej soi (kinako), a słodki smak nadaje mu syrop cukrowy.

„The Raindrop Cake” już wcześniej okazał się hitem internetu. Niedawno został też zmieniony jego kształt. Teraz przypomina śpiącego kotka. Prawda, że deser wygląda uroczo?

Zdjęcie kociego ciasta pojawiło się na jednym z portali społecznościowych i szybko przypadło do gustu tysiącom internautów na całym świecie. My również jesteśmy pod wrażeniem nie tylko jego „przezroczystości”, ale również zabawnego kształtu!

Jak ciasto smakuje?

Wodne ciasto rozpływa się w ustach, ale po przekrojeniu słodkość nie rozpada się. Jak smakuje deser? Według internautów ma w „przyjemną, naturalną słodycz”. Cukiernicy polecają podawać go z dodatkami, wtedy zyska na wyrazistości. Jednak musimy spieszyć się z jedzeniem, gdyż deser w temperaturze pokojowej może przebywać tylko około pół godziny, ponieważ później zaczyna się rozpuszczać.

Deser dla każdego

Wiele osób cieszy się, że „The Raindrop Cake” może jeść w dużej ilości, gdyż ciasto prawie nie ma kalorii, dlatego można sobie na nie pozwolić nawet, będąc na diecie. Deser przypadnie również do gustu chorym na celiakie, ponieważ nie zawiera glutenu. Ma też całkowicie roślinny skład, dlatego bez obaw mogą go jeść weganie.

Macie ochotę na „jadalną kroplę wody”, która przypomina śpiącego kota? A może zrobiliście już kiedyś podobne ciasto? Jaki miało kształt?

 

Źródło zdjęć: www.thecelebritymagazine.com

______________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ