Dark sezon 2. To może być najciekawsza premiera roku

„Dark” to zdecydowanie jedna z największych niespodzianek Netfliksa. Śmiało można zaliczyć ten serial do najlepszych produkcji streamingowego giganta. Serial wraz premierą na Netflixie przyciągnął największą ilość widzów i określono go mianem „najchętniej oglądanym nieanglojęzycznym serialem”.

Netflix nie zamierzał czekać pełnych dwóch lat z premierą 2. sezonu „Dark” i debiut nowych odcinków zaplanował na 21 czerwca. Serial opowiada o wydarzeniach z niewielkiego niemieckiego miasteczka, gdzie losy wielu rodzin są bardziej ze sobą połączone niż mogłoby się wydawać. Tajemnicze zniknięcia, zagadkowe miejsca i wiele innych rzeczy, które mogą zaciekawić widza.

(UWAGA SPOILER) Pierwszy sezon opowiada o zaginięciu dwojga małych dzieci. Wydobywa to na światło dzienne skrywane sekrety czterech rodzin i zaburzone relacje pomiędzy ich członkami. Wypadki przedstawione w dziesięciu godzinnych odcinkach przybierają nadprzyrodzony obrót niepozostający bez związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 r.

https://www.instagram.com/p/Bb9Le16HMOT/

Dark uchodzi za jeden z najlepszych seriali oryginalnych Netflixa zrealizowanych w Europie. Jakością może mu dorównać  duński The Rain oraz hiszpański Dom z papieru. Czy 2. sezon Dark przywróci dobrą passę Niemców w serwisie Netflix?

Widzowie porównują Dark do Stranger Things

Pierwszy sezon Dark cieszył się dużą popularnością w krajach na całym świecie. Kwestią sporną pozostaje, w jakim stopniu sukces niemieckiego serialu uzależniony został od podobieństwa do Stranger Things. Chociaż oba tytuły działają na dwóch niezależnych biegunach fabularnych, sama konwencja nasuwa skojarzenia pomiędzy amerykańskim nostalgicznym tripem w lata 80. a produkcją o podróżach w czasie. Akcja dwóch seriali osadzona zostaje w małych miasteczka, historia przenosi widzów kilka dekad w przeszłość, zaś atmosfera nie stroni od nadmiaru tajemnic.

https://www.instagram.com/p/BbeZd9pn16n/

Co nas czeka w 2. sezonie?

„Dark” otrzymał zamówienie na 2. sezon już 20 grudnia, czyli niecałe trzy tygodnie po debiucie na Netflix. Drugi sezon będzie liczyć 8 odcinków, z czego każdy potrwa około godziny.

Scenarzysta Jantje Friese zapowiedział, że w drugim sezonie nie będziemy śledzić losów jedynie znanych nam bohaterów. Nacisk przeniesiony zostanie także na inne postacie, które do tej pory nie gościły na ekranie zbyt często. Pojawią się także nowe. W drugim sezonie głównym bohaterem pozostanie Jonas.

– W drugim sezonie zobaczymy dalsze losy czterech rodzin, które próbują odmienić przeznaczenie swojej małej społeczności. W ośmiu godzinnych odcinkach bohaterowie przekonają się, że każda podjęta przez nich decyzja bezpowrotnie wpływa na ich teraźniejszość, przeszłość i przyszłość – czytamy w opisie produkcji.

Równocześnie Netflix rozwija bazę produkcji oryginalnych, realizowanych w krajach na całym świecie. Niedługo rozpoczną się prace nad hiszpańskim serialem Warrior Nun, na którego planie znaleźli się portugalscy aktorzy oraz Agnieszka Smoczyńska! Netflix nie skreślił Polski pomimo słabego przyjęcia 1983.

W pierwszym kwartale 2019 roku Netflix zwiększył przychody o 22 procent (do 4,52 mld dolarów), a zysk netto serwisu osiągnął kwotę 344 mln dolarów. W ciągu trzech miesięcy platforma pozyskała 9,6 mln nowych subskrybentów, a globalnie ma obecnie ponad 148,8 mln użytkowników.

Zobacz również:

Źródło: antyweb, wirtualnemedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ