Czym latają gwiazdy w Polsce i za granicą?

Życie gwiazd, choć z pozoru łatwe, luksusowe i przyjemne, niesie za sobą mnóstwo obowiązków. Napięty grafik i umowy, z których muszą się wywiązać, zmuszają znane osoby do regularnych podróży – szczególnie gdy mówimy o gwiazdach muzyki, aktorach czy topowych sportowcach. Sprawdźmy, czym więc podróżują znane osoby – w Polsce i za granicą!

Tradycyjne linie lotnicze

Loty rejsowe i te tanimi liniami lotniczymi wciąż są popularne wśród gwiazd muzyki, sportu, aktorów czy influencerów. Kupują oni bilety z wyprzedzeniem albo decydują się na oferty last minute, kiedy nagle zaistnieje taka konieczność. Jest to jednak możliwe jedynie wówczas, gdy mają odpowiednio sporo czasu, aby dotrzeć do celu. Plusy – stosunkowo niewysokie koszty, a niekiedy możliwość skorzystania z klasy biznes, gdzie można w trakcie lotu pracować czy się zrelaksować. Minusy – nie zawsze dostępne są dogodne terminy lotów, stosunkowo często zdarzają się opóźnienia, a warunki lotu również bywają niedogodne – wszystko przecież zależy od tego, na jakich współpasażerów się trafi. W przypadku gwiazd, które czeka ważny mecz, koncert czy inny występ, może to stanowić spore utrudnienie, szczególnie kiedy współpasażerowie domagają się zdjęć, uścisków czy autografów.

Wynajem prywatnego samolotu

To niezwykle dogodna opcja, która dziś bez wątpienia jest najpopularniejszą wśród światowych gwiazd. Wystarczy kilka minut, aby zarezerwować lot prywatnym odrzutowcem, a obsługa zajmie się wszystkim – od przygotowania maszyny do lotu, przez organizację transportu na płytę lotniska, aż po udogodnienia (np. ulubione potrawy czy napoje na pokładzie). Czasem wystarczy zaledwie kilka godzin od telefonu do wejścia na pokład, co stanowi ogromny atut tej formy podróżowania.

Jako zalety wskazuje się przede wszystkim maksymalny komfort – maszyna dostosowana jest do potrzeb podróżujących, a także można skorzystać z lotniskowych odpraw VIP, co stanowi sporą oszczędność czasu. Na wynajem takiego samolotu możesz zdecydować się, odwiedzając stronę przewoźnika i kontaktując się z Polską Linią Lotniczą Prywatnych Odrzutowców, by zarezerwować lot i ustalić szczegóły. Przykładem takiego przewoźnika jest Jet Story, które oferuje wynajem samolotów z szerokiej oferty.

Na wynajem prywatnego odrzutowca decydują się Polscy sportowcy i ich rodziny – m.in. Robert i Anna Lewandowscy, Kamil i Dominika Grosiccy czy Joanna Jędrzejczyk. Równie chętnie z tej opcji korzystają muzycy – m.in. Cleo, Doda czy Dawid Kwiatkowski oraz gwiazdy telewizji – Magda Gessler, Natalia Siwiec czy Małgorzata Rozenek-Majdan. Oczywiście forma ta jest bardzo popularna wśród zagranicznych gwiazd – czarterowanymi odrzutowcami latają m.in. Justin Bieber, J.Lo, Brad Pitt czy Shawn Mendes.

Prywatne samoloty gwiazd

Wśród gwiazd nie brakuje też osób, które dysponują własnymi maszynami lotniczymi. Daje im to maksymalny komfort – latają, kiedy chcą, gdzie chcą i z kim chcą. Prywatne samoloty dostosowane są do ich potrzeb, a co za tym idzie, podczas lotu mogą czuć się swobodnie – przygotować się do występu, odpocząć, obejrzeć ulubiony serial czy popracować. Za minusy uznaje się oczywiście wysokie koszty nie tylko zakupu, ale i utrzymania maszyny w dobrej kondycji. Niemniej osoby, które wchodzą w posiadanie własnych odrzutowców, nie muszą się tym martwić. Wystarczy, że oddadzą pojazd w ręce operatora lotów, który zajmie się wszystkim – od pomocy przy wyborze, przez proces rejestracji, aż po hangarowanie, prace konserwacyjne i regularne przygotowywanie maszyny do lotów.

Które gwiazdy dysponują prywatnymi samolotami?

Jeśli chodzi o sportowców, własne maszyny mają: Ronaldinho (odrzutowiec Embraer Phenom 100), Gareth Bale (Cessna Citation XL Plus), Neymar (Embraer Legacy 450), David Beckham (Bombardier Challenger 350) czy Cristiano Ronaldo (Gulfstream G650). Wśród gwiazd showbiznesu prywatnymi samolotami mogą się pochwalić m.in. Kim Kardashian i Kanye West (Boeing 747), Steven Spielberg i Jeffrey Katzenberg (Boeing Business Jet), Oprah Winfrey (Bombardier Global Express), Tom Cruise (Gulfstream G4) oraz Morgan Freeman (SYBERJET SJ30).

W Polsce własne maszyny lotnicze również ma kilka znanych osób. To między innymi rodzina Kulczyków, dysponująca chociażby samolotem Gulfstream G550 o wartości przekraczające 50 milionów euro, a także osobistości takie jak Zygmunt Solorz-Żak czy Zbigniew Niemczycki. Oczywiście w rękach Polaków pozostaje znacznie więcej odrzutowców. Trudno jednak stwierdzić ich dokładną liczbę i ustalić właścicieli jednoznacznie, bowiem wielu posiadaczy swoje maszyny rejestruje nie w Polsce, a za granicą, np. w Czechach czy na Słowacji. Dzieje się tak z uwagi na łagodniejsze obwarowania prawne i liczbę formalności niezbędnych do spełnienia.

Gwiazdy w Polsce i za granicą wybierają więc różne formy transportu. Wszystko zależy od ich potrzeb – częstotliwości podróżowania, wymagań i oczekiwań, ale też budżetu. Nie każdy może bowiem pozwolić sobie na własną maszynę. Alternatywą jest wynajem prywatnego odrzutowca, który jest tańszy niż utrzymanie prywatnej maszyny, a równie komfortowy bądź po prostu latanie liniami rejsowymi czy tanimi liniami lotniczymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ