Czy Facebook zrobi konkurencję Tinderowi? Facebook Dating – co to jest?

Ta randkowa aplikacja już niedługo ma trafić do Polski!

Już niebawem Facebook Dating może stać się konkretną konkurencją dla Tindera. Single z polski, aplikacje będą mieli możliwość wypróbowania na początku roku 2020.
Facebook Dating – co to takiego?
Obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych jest Tinder. Powstała on w roku 2012, cieszy się dużym powodzeniem pośród randkowiczów z całego świata. Teraz, siedem lat od powstania Tindera, Facebook również chce wypuścić swoja własną aplikację randkowa, dla osób poszukających miłości.
Mark Zuckerberg, w ubiegłym roku, zapowiedział już, że randkowa aplikacja Facebooka pozwoli na rozwijanie użytkownikom głębokich relacji – nie tylko przelotnych romansów. Piątego września mieszkańcy dwudziestu państw, przekonali się jak ma działać Facebook Dating. Aplikacja zadebiutowała między innymi w Meksyku, Argentynie, USA, Kanadzie, Brazylii, Filipinach, Malezji, Peru, Tajlandii czy Singapurze. Korzystanie z aplikacji dozwolone jest dla osób, które ukończyły 18 lat.

W Facebook Dating, wpisane nasze osobiste preferencje, pozwolą na lepsze dopasowanie. Łączenie odbędzie się na zasadzie wspólnych zainteresowań, albo chęci udziału w konkretnym, tym samym wydarzeniu. Aplikacja ma za zadanie wyszukiwanie „dobrego dopasowania” – z pośród znajomych, a także innych użytkowników portalu. Jak jednak wiadomo, nie każdy chce się ujawniać z szukaniem towarzysza, za pośrednictwem aplikacji randkową. Jej twórcy również to wzięli pod uwagę, w związku z czym swoim, użytkownikom, zapewniają oni pełną anonimowość. Informacja, że korzystamy z aplikacji nie będzie widoczna na naszym profilu na facebooku. Łączenie w pary spośród znajomymi ma się dziać w sytuacji, w której obie ze stron skorzystają z opcji „Secret Crush”. Dzięki niej, osoby niezainteresowane nie dowiedzą się o kogoś zauroczeniu. Co pomoże uniknąć niezręczności.

Aplikacja Facebook Dating ma być połączona także z Instagramem. Wszystko to ma na celu lepsze dopasowanie potencjalnych randek, a także poszerzenie grona potencjalnych randkowiczów – na przykład o followersów czy znajomych naszych znajomych. W związku z czym stories oraz zdjęcia znajdujące się na Instagramie będziemy moli udostępnić w Facebookowej aplikacji randkowej – ma to uatrakcyjnić profile.


Kiedy możemy się spodziewać Facebook Dating w Polsce?

Ze statystyk wynika, że z aplikacji randkowych, w Polsce korzysta 3 miliony osób z 300 milionów, w skali świata. Teraz do świata wirtualnego randkowania dochodzi Facebook Dating. Już z początkiem 2020 roku i Polacy będą mogli korzystać z aplikacji. Wtedy też zagości ona w większości państw w Europie. Nazwa nie jest jeszcze znana – jednak niebawem przekonamy się czy będzie funkcjonowała w spolszczonej czy oryginalnej nazwie. Pewniakiem jest jednak, że aplikacje pojawi się w facebookowych opcjach, po zaktualizowaniu Facebooka. 

Bezpieczeństwo danych? 
Aplikacja będzie bezpłatna. Pojawia się jednak pytanie – czy wierni i twardzi weterani z Tindera, chętnie przerzuca się na nowość, jaka jest Facebook Dating. No bo co z wyciekiem danych, o których jest ostatnio głośno, za sprawa ekspertów, którzy nieustannie nas przestrzegają i mówią o zakresie bezpieczeństwa naszych danych osobowych. Wykorzystywanie ich, oraz manipulacja sprawiły, że sporo osób ograniczyło, albo nawet rezygnowało z korzystania z Facebooka, choć w social mediach, wciąż, niezmiennie został on najpopularniejszym portalem.

Czy aplikacja Facebook Dating przebije, najpopularniejszego Tindera? Okaże się to w pierwszej połowie 2020 roku. Opcje aplikacji brzmia obiecująco. Czy single zacierają ręce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ