Pomnik ku czci Tomasza Mackiewicza stoi pod Nanga Parbat! Znaleźli go czescy himalaiści

Czy Eli powinna zostawić Tomka? Znana blogerka zabiera głos w dyskusji!

Sprawa Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol poruszyła całą Polskę. Para zdobyła Nanga Parbat 25 stycznia 2018 roku. Jednak kłopoty zdrowotne pojawiły się po zdobyciu szczytu przez himalaistów. Polak miał objawy choroby wysokościowej. Jego szanse na przeżycie były coraz mniejsze. Revol zdecydowała, że samotnie zacznie schodzić ze szczytu. Czy tak powinna postąpić? Głos w tej sprawie zabrała znana blogerka, Anna Skura. Co napisała kobieta?

Czy Eli powinna zostawić Tomka? Znana blogerka zabiera głos w dyskusji!

Sprawa Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol cały czas wzbudza wielkie emocje. Mężczyzna siedem razy próbował zdobyć szczyt Nanga Parbat.  Udało mu się to 25 stycznia 2018 roku. Jednak nie był w stanie zejść ze szczytu z powodu problemów. Nie udało się go uratować. Ekipa ratunkowa przerwała akcję ze względu na duże zmęczenie oraz pogarszające się warunki pogodowe.

Głos w dyskusji zabrała blogerka „What Anna Wears”, czyli Anna Skura.

Blogerka jest bardzo aktywną osobą. Wspinaczka wysokogórska nie jest jej obca. Anna Skura zdobyła już m.in. Mont Blanc.

„Wielu z Was pyta o moje zdanie czy komentarz. Czy Eli powinna zostawić Tomka? Czy ekipa powinna wejść wyżej, ryzykując swoim bezpieczeństwem, a może i życiem…? Czy istniała szansa na ratunek? Nie mnie jest wydawać opinię i wdawać się w dyskusję. Nie mnie i żadnej osobie, która nigdy nie znalazła się w takich warunkach i podobnej sytuacji. Zanim wydasz osąd zastanów się chwilę. Tak jak ja nie wypowiem się na temat tego co czuje matka, lub ktoś kto stracił bliską osobę, bo nigdy nie znalazłam się w takiej sytuacji. Nie kieruj się tym, co piszą inni w komentarzach, teraz każdy może być specjalistą do spraw wszystkiego” – napisała Anna Skura.

https://www.instagram.com/p/BeQlhRBHltp/?hl=pl&taken-by=whatannawears

Jak to jest na szczycie?

Zdradziła również, o czym się myśli na szczycie! Gwiazda cieszy się, że to już koniec i wcale nie pragnie długo pozostać na górze.

Na szczycie jedyne o czym myślisz to „ ufff jak dobrze, że to już koniec” i żeby jak najszybciej stamtąd uciekać. Przynajmniej ja tak miałam. Oczywiście z racji tego, że zawsze chcę podzielić się z Wami wyjątkowymi przeżyciami robię zdjęcia, nagrywam filmiki. Czemu o tym pisze? Bo dostałam od Was kilkadziesiąt wiadomości na temat tego jak himalaiści udowadniają zdobyty szczyt. Metod jest wiele, ale żadna tak dokładna jak ta, że himalaistom wierzy się na słowo. I to nie powinno podlegać żadnym negacjom!

Bez hejtu

Anna Skura jednego jest pewna – sprawa Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol nie powinna być powodem do nieporozumień, nieżyczliwości oraz hejtu. Prosi wszystkich o okazanie szacunku i empatii.

„Wiem jedno – taka sytuacja nie powinna być powodem do kłótni i hejtu, którego czytam w internecie całą masę. Nie oceniajmy, nie szukajmy niepotrzebnej sensacji. Okażmy szacunek i empatię. Dziękuje ??????#climbing #Tatry #NangaParbat”  czytamy na Instagramie blogerki.

https://www.instagram.com/p/Benuv1bHRPO/?hl=pl&taken-by=whatannawears

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.instagram.com/whatannawears/?hl=pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ