Casey Affleck

Czego nie wiemy o Casey Affleck’u, mroczna przeszłość zdobywcy Oscara

Casey Affleck to tegoroczny zdobywca Oscara w kategorii – najlepszy aktor za rolę w „Manchester by the Sea”. Część Hollywood jest jednak zbulwersowana tą decyzją, jednak nie chodzi o talent aktora, ale o jego kontrowersyjną przeszłość. Co takiego zrobił Casey ?

Casey Affleck to aktor i scenarzysta oraz młodszy brat znanego aktora Bena Afflecka. Prywatnie jego żoną jest aktorka Summer Phoenix, z którą ma dwóch synów. Wielu krytyków jest zachwyconych jego talentem i podkreśla, że jest bardziej utalentowany niż jego brat. Na swoim koncie ma również wiele nagród w tym Złotego Globa. Jednak poza talentem wielu niepokoi mroczna przeszłość Afflecka.

Już sama wiadomość o nominiacji aktora do prestiżowej nagrody Oscara wywołała protesty w środowisku filmowym. Wszystko za sprawą oskarżenia o molestowanie dwóch współpracowniczek, którymi były producentka Amanda White i polska operatorka Magdalena Górka. Do zajścia doszło podczas realizacji pseudodokumentu „I’m Still Here” w 2010 roku. Kobiety zeznały, że Casey molestował je fizycznie i werbalnie, ubliżał im i proponował seks. Postanowiły go pozwać na sumę 2 i 2,5 miliona dolarów. Podobno aktor zapłacił , ale nie wiadomo dokładnie jaką kwotę. Casey nigdy nie skomentował swojego postępowania, jedynie echa tego wydarzenia można dostrzec w wypowiedzi dla magazynu „Variety”:

Casey Affleck

Wydaje mi się, że ludzie sądzą, że jeśli ktoś jest znany, to można o nim mówić, co się chce. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Ale tak być nie powinno, bo każdy ma swoją rodzinę i swoje życie.”

Jak widać oskarżenia są poważne, jednak sprawa została zamieciona pod dywan. Wciąż jest wiele niewadomych. Pewne jest jednak to, że przyznanie nagrody zniesmaczyło wiele gwiazd. Decyzję Akademii smomentowała na Twiterze między innymi aktorka Constance Wu.

Autor: Aleksandra Kowalczyk

fot. kadr z YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ