Nie marnuj czasu

Czasami doba wydaje się za krótka. Mamy tyle do zrobienia, że nie wiemy, czym się zająć w pierwszej kolejności. Co zrobić, by zdążyć ze wszystkim i jednocześnie znaleźć czas na tak potrzebny odpoczynek? Przypominamy o prostych sposobach na zagospodarowanie czasu. Po ich zastosowaniu, nie będzie nam już tak łatwo „przeciekał przez palce”.

Źródło: www.mediadesklux.eu

Planuj. Kluczem dobrej organizacji jest zaplanowanie zajęć i czynności, które będziesz wykonywać w danym czasie, a także wyznaczenie im granic czasowych.

Podróżujesz komunikacją miejską? Podczas nudnej jazdy pociągiem czy autobusem możesz rozwijać się intelektualnie, np. uczyć się, czytać książkę, rozwiązywać krzyżówki.

Długo stoisz w kolejce? Ten czas wykorzystaj na naukę języków obcych albo wysłuchanie ciekawej konferencji przez słuchawki. Nie tylko czekanie nie będzie Ci się dłużyć, ale zapamiętasz jeszcze kilka nowych słówek.

Zakupy zajmują Ci bardzo dużo czasu? Przede wszystkim zrób listę artykułów, które chcesz kupić. Pomyśl, gdzie udasz się najpierw, weź pod uwagę godziny szczytu oraz możliwość wystąpienia korków na drodze. W sklepie staraj się nie wracać do tych samych stoisk. Jeśli potrzebna jest Ci żywność, to bądź wcześniej najedzona. Kupisz wtedy mniej (będziesz omijać półki z kalorycznymi przekąskami), dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze oraz czas, gdyż szukanie i wybieranie odpowiedniego towaru może zająć dłuższą chwilę. Oczywiście brak słodkości przysłuży się również Twojej figurze.

Rano nie masz w co się ubrać? Przyszykuj sobie ubrania do pracy poprzedniego dnia. Zwróć uwagę, czy nie mają one plam, a rajstopy nie są zaciągnięte. Dobierz również biżuterię oraz buty. Nie będziesz niepotrzebnie się stresować, a przemyślana stylizacja nie stanie się modową wpadką.

Z braku czasu zabierasz niezdrowe jedzenie do pracy lub po drodze kupujesz drożdżówki? Przygotuj je sobie również poprzedniego dnia i włóż do lodówki. Dzięki temu żywność świetnie się przechowa, a Twoja dieta będzie zdrowsza oraz bardziej urozmaicona. Rano spakujesz tylko pojemnik do torby, a także nie będziesz musiała już niepotrzebnie wstępować do sklepu.

Praca przy komputerze/ nauka przeciąga się w nieskończoność? Nikt tego nie lubi. Zastanów się, czy w międzyczasie nie zaglądasz „tylko na chwilę” na portale społecznościowe? Może oglądasz galerię zdjęć celebrytów z ostatniej gali? „Godzina za godziną niepojęcie chodzi”, a praca nadal jest nie napisana, dlatego radzimy, wyloguj się z Facebooka, przeglądanie nowinek zostaw na potem (a może plotki nic nie wnoszą do Twojego życia i warto z nich zrezygnować?).

Nie masz czasu ćwiczyć? Twierdzisz, że jesteś tak zapracowana, że brakuje Ci czasu na gimnastykę? My proponujemy, abyś wsiadła na rowerek stacjonarny, orbitrek itp. podczas oglądania serialu lub filmu. Połączysz przyjemne z pożytecznym. Zastosuj też wzmacniające ćwiczenia izometryczne, które polegają na napinaniu mięśni przez krótki czas oraz rozluźnianiu ich. Taki trening nie wymaga żadnego sprzętu, a co najważniejsze, możesz go wykonywać wszędzie i o każdej porze.

Czekasz aż woda w czajniku się zagotuje? W tym czasie zrób coś innego, np. umyj zęby, nałóż krem albo napisz maila, a potem ciesz się filiżanką przepysznej kawy.

Zaczynasz coś, ale nie kończysz? Myślisz, że odkładając swoje obowiązki, odpoczniesz w tym czasie? Niestety ten mechanizm nie działa w ten sposób, gdyż tak naprawdę nie będziesz mogła się prawdziwie się zrelaksować. Świadomość nieuchronnie zbliżających się zajęć spowoduje stres i napięcia w Twoim organizmie.

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ