Ćwiczenia na wszystko!

Które partie ciała chciałabyś wyszczuplić, umięśnić lub po prostu poprawić ich wygląd? Brzuch, uda, pośladki, ramiona, łydki… wszystkie! Dla osób, które na aktywność fizyczną nie mają chęci lub czasu najlepiej byłoby znaleźć jedno ćwiczenie, za pomocą którego pracujemy nad wszystkimi częściami ciała. Specjalnie dla nich, przedstawiamy trzy propozycje ćwiczeń ogólnorozwojowych, angażujących wszystkie partie mięśni.

verticalartlifestyle.wordpress.com

1.Mostek

To klasyczne ćwiczenie, pamiętane jeszcze z czasów szkolnych, jest obecnie niedoceniane. Angażuje ono mięśnie głębokie, które odpowiedzialne są za prawidłową postawę. Dodatkowo w czasie jego wykonywania pracuje całe ciało. Jego regularne wykonywanie może nawet powiększyć pojemność naszych płuc.

Jak prawidłowo wykonać to ćwiczenie?

Połóż się na macie ze zgiętymi nogami i stopami przyległymi do podłoża. Następnie połóż dłonie tuż za głową i unieś się na wyprostowanych rękach i nogach. Ważne, aby kończyny były wyprostowane, a kręgosłup wklęsły. Biodra powinny być oderwane wysoko od ziemi. Taką pozycję utrzymujemy przez chwilę głęboko oddychając.

2.Wypady nóg w podporze przednim

Ćwiczenia w podporze są świetne na stabilizację sylwetki oraz mięśnie brzucha. Ilość wariantów tego typu ćwiczeń (stabilizacja przednia, boczna, tylna) pozwala na rozwijanie w trakcie treningu różnych, dodatkowych grup mięśniowych.

Jak prawidłowo wykonać to ćwiczenie?

Wykonujemy podpór przodem na wyprostowanych rękach. Plecy muszą być proste! Przy wdechu unosimy wyprostowaną nogę w górę. Stopa powinna być ustawiona prostopadle do podłoża. Nogę unosimy do momentu maksymalnego napięcia i wytrzymujemy przez chwilę. Z wydechem opuszczamy nogę. Ćwiczymy na zmianę – raz prawa, raz lewa noga. Ćwiczenie należy wykonywać powoli, skupiając się na wykonywanym ruchu i napięciu mięśni brzucha.

3.Wyskok i przeskok

Wyskoki to dynamiczne ćwiczenia kardio – zwiększające tętno i przyśpieszające przemianę materii. W odpowiedniej kombinacji angażują większość partii mięśniowych naszego ciała.

Jak prawidłowo wykonać to ćwiczenie?

Z pozycji stojącej wyskakujemy w górę z wyprostowanymi rękoma. Następnie, w skłonie kładziemy dłonie na podłożu i dynamicznie wypychamy nogi do tylu i z powrotem. Powtarzamy ćwiczenie kilkanaście razy. W tym ćwiczeniu ważne jest jego szybkie tempo. Należy uważać na odpowiednie podparcie rąk przy przeskoku do tyłu tak, aby nie nabawić się kontuzji.

Hanna Gajewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ