Ćwiczenia na pewność siebie

Pewność siebie nie tylko dodaje uroku i przyciąga płeć przeciwną niczym magnes, ale przydaje się także w sytuacjach zawodowych i tych, wymagających większej przedsiębiorczości. Niestety człowiek nie rodzi się przebojowy. Tę cechę charakteru można jednak bardzo łatwo wypracować. Jeśli do tej pory patrzyłaś z zazdrością na bardziej śmiałe koleżanki, czas wcielić w życie kilka naszych ćwiczeń, które zwiększą Twoją pewność siebie.

pixabay.comIdąc ulicą, „łap” spojrzenia innych ludzi, które znajdują się na wysokości Twojego wzroku i uśmiechaj się. Nie tylko zwiększysz pewność siebie, ale również poprawisz sobie humor.

Codziennie zagadaj do obcego człowieka. Jeśli masz problemy w kontaktach z płcią przeciwną, ćwicz głównie na niej. Możesz spytać się przechodnia o godzinę albo poprosić o wskazanie drogi. Dobrze byłoby jednak, żeby rozmowa trwała trochę dłużej. Dlatego po jakimś czasie podobnych praktyk, zamiast pytania o drogę, spytaj, czy ktoś nie miałby chwili, aby Cię kawałek podprowadzić (w trakcie oczywiście powinnaś prowadzić kulturalną rozmowę). Dobrym pomysłem jest także zagadywanie sąsiadów w trakcie podróży. Jeżeli widzisz, że osoba nie ma ochoty podjąć wątku, rzecz jasna nie bądź nachalna. Zachowuj się kulturalnie i miej przyjazne nastawienie.

Zacznij poznawać nowych ludzi. Znajdź nowe hobby, rozwiń swoje umiejętności (naucz się grać w szachy, jeździć na rolkach, nartach itp.) i bywaj w miejscach, gdzie spotykają się ludzie o tych zainteresowaniach.

Ponieważ pewność siebie jest powiązana z poczuciem własnej wartości, zrób sobie listę cech, które w sobie lubisz, umiejętności, które posiadasz. Zapisz wszystko, co do tej pory udało Ci się osiągnąć w życiu, rzeczy istotne i mniej istotne (dostanie na wymarzone studia, zorganizowanie udanej imprezy, itp.). Zacznij też prowadzić dzienniczek, w którym będziesz notować to systematycznie.

Twoja pewność siebie wzrośnie, jeśli co jakiś czas będziesz stawiać przed sobą wyzwania. Mogą to być treningi fizyczne, nauka jakiejś dyscypliny sportowej albo po prostu doszkalanie się w jakiejś dziedzinie. Postaraj się dobrze zorganizować i pracuj nad tym codziennie albo kilka razy w tygodniu. Szybko zobaczysz efekty, dowartościujesz się i Twoja pewność siebie wzrośnie.

Jeśli jesteś osobą nieśmiałą, prawdopodobnie unikasz patrzenia ludziom prosto w oczy. W takiej sytuacji Twój rozmówca bardzo szybko zauważy, że jesteś osobą niepewną siebie. Aby to zmienić, ćwicz z przyjaciółką lub siostrą. Postaraj się, aby Twój wzrok był neutralny.

___________________

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ