Córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa jest nękana przez stalkera! Para wydała oświadczenie!

Córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa jest nękana przez stalkera! Para wydała oświadczenie!

Okazuje się, że córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa, Pola Lis, jest nękana przez stalkera. Para postanowiła działać wspólnie dla dobra swojego dziecka, dlatego wydała wspólne oświadczenie w tej sprawie. Przeczytajcie ostry wpis, który dziennikarka zamieściła na swoim Facebooku.

Córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa jest nękana przez stalkera! Para wydała oświadczenie!

Z oświadczenia Kingi Rusin i Tomasza Lisa wynika, że córka Pola Lis jest w ohydny sposób szantażowana ujawnieniem nieprawdziwych wiadomości, dokumentów oraz maili. Celem tego działania jest zniszczenie reputacji nie tylko dziewczynie, ale całej jej rodzinie. Szantażysta zakłóca spokój, ale również grozi i stawia niemoralne żądania. Para zaznacza, że być może jego motywacją są względy polityczne.

„Nasza córka Pola Lis jest od jakiegoś czasu w ohydny sposób szantażowana ujawnieniem do publicznej wiadomości spreparowanych, nieprawdziwych dokumentów i maili. Z ich treści wynika, że celem jest zniszczenie reputacji nie tylko jej ale całej naszej rodziny. Być może motywacją są względy polityczne. Szantażysta posuwa się do gróźb karalnych i niemoralnych żądań, zakłóca jej spokój, wpędza w psychozę strachu i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Posługuje się nieprawdziwym ip i loguje z serwerów zarejestrowanych w różnych miejscach świata” – czytamy na fanpage Kingi Rusin.

Stalking jest przestępstwem

Dziennikarze nie spoczną, póki nie znajdą szantażysty. Przypominają również, że nękanie jest przestępstwem, za które grozi więzienie. Stalker uniemożliwia normalne funkcjonowanie, zabiera spokój oraz poczucie bezpieczeństwa młodej osobie, która dopiero wchodzi w dorosłe życie, oraz jej bliskim.  

„Pomimo stosowanych przez niego taktyk nie spoczniemy póki go nie znajdziemy i nie zostanie ukarany. Stalking (uporczywe nękanie) to przestępstwo zagrożone w polskim prawie więzieniem! To czyn który zabiera ludziom prywatność, godność i spokój, pozbawia poczucia bezpieczeństwa, zaszczuwa i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Ktoś kto w świadomy sposób stosuje stalking, szczególnie wobec osób bardzo młodych i wyjątkowo narażonych na stres, które nawet nie weszły jeszcze do końca w dorosłość, które dopiero zapisują swoją kartę w życiu, jest godny największego potępienia i adekwatnej kary!”

Pomimo stosowanych przez niego taktyk nie spoczniemy póki go nie znajdziemy i nie zostanie ukarany. Stalking (uporczywe nękanie) to przestępstwo zagrożone w polskim prawie więzieniem! To czyn który zabiera ludziom prywatność, godność i spokój, pozbawia poczucia bezpieczeństwa, zaszczuwa i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Ktoś kto w świadomy sposób stosuje stalking, szczególnie wobec osób bardzo młodych i wyjątkowo narażonych na stres, które nawet nie weszły jeszcze do końca w dorosłość, które dopiero zapisują swoją kartę w życiu, jest godny największego potępienia i adekwatnej kary!”– pisze Kinga Rusin i Tomasz Lis.

Ważna prośba

Para zauważa, że zachowanie szantażysty staje się coraz bardziej groźne i rodzice nie mają pewności, że jego groźby nie zostaną wprowadzone w życie. Kinga Rusin i Tomasz Lis przypominają, że publikowanie niesprawdzonych informacji może komuś zniszczyć życie, dlatego proszą wszystkich o rozwagę.  

“Zdecydowaliśmy się ujawnić ten fakt do publicznej wiadomości po wielu miesiącach bezskutecznego jak narazie śledztwa, gdyż szantażysta staje się coraz bardziej bezpardonowy i nie mamy pewności że nie wprowadzi swoich gróźb w życie. Spreparowanie w naszych czasach maili, zaświadczeń, dokumentów, listów nie jest najmniejszym problemem. Puszczanie nieprawdziwych informacji w obieg może bezpowrotnie zniszczyć komuś życie i doprowadzić do tragedii. Zwracamy się z prośbą o niepublikowanie, niesprawdzonych, nieprawdziwych informacji, o nie urzeczywistnianie nadziei szantażysty. Pamiętajcie, że macie nie tylko odpowiedzialność za słowo ale również za skutki jakie wywołuje. Zdecydowaliśmy się ujawnić ten fakt do publicznej wiadomości po wielu miesiącach bezskutecznego jak narazie śledztwa, gdyż szantażysta staje się coraz bardziej bezpardonowy i nie mamy pewności że nie wprowadzi swoich gróźb w życie. Spreparowanie w naszych czasach maili, zaświadczeń, dokumentów, listów nie jest najmniejszym problemem. Puszczanie nieprawdziwych informacji w obieg może bezpowrotnie zniszczyć komuś życie i doprowadzić do tragedii. Zwracamy się z prośbą o niepublikowanie, niesprawdzonych, nieprawdziwych informacji, o nie urzeczywistnianie nadziei szantażysty. Pamiętajcie, że macie nie tylko odpowiedzialność za słowo ale również za skutki jakie wywołuje. Kinga Rusin i Tomasz Lis” – czytamy w oświadczeniu.

——————————————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Kinga Rusin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1452 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Joanna Górska we wzruszającym wpisie o walce z rakiem
Joanna Górska we wzruszającym wpisie o walce z rakiem

Joanna Górska świętuje wygraną walkę z rakiem. Właśnie minął rok od zdiagnozowania nowotworu. Przez ten...