Christopher Kane lansuje ortopedyczne buty. Czy skusisz się?

Oczywiście, że Christopher Kane nie mógł się oprzeć pokusie zaprojektowania kolejnych niesamowicie “brzydkich” butów. W końcu to projektant, który na wiosnę-lato 2017 posłał modelki na wybieg w Crocs’ach ozdobione broszkami. Wydawało nam się wtedy, że to przykład kolejnych butów, które mają się wpasować w trendy “brzydkich butów” (jak na przykład Dad Sneakers, Birkenstocks), którego obecnie faworyzuje rynek mody. Jednak najnowsza propozycja butów Christopher’a Kane’a sprawia, że muszę się przez chwilkę zastanowić.

Podczas London Fashion Week projektant zaprezentował swoją kolekcję na jesień-zima 2018. Dla pokazu Christopher Kane zawarł współpracę z prawdziwą firmą obuwia ortopedycznego – Z-Coil, aby połączyć swoje piękne kreacje zupełnym przeciwieństwem piękna. Ironiczny wybór, biorąc pod uwagę, że kolekcja Kane’a została zainspirowana podręcznikiem z lat 70-tych “The Joy Of Sex”, a chyba nie ma nic mniej seksownego niż para ortopedycznych butów.

Firma Z-Coli była bardzo podekscytowana swoim udziałem w high fashion. Firma udostępniła zdjęcie na Insta story z wybiegu Kane’a, gdzie modelka ubrana w fioletową, dzierganą sukienkę z ozdabianymi ramionami, pasującą torebką i butami w całej swojej ortopedycznej okazałości, z dopiskiem “Coils robi wrażenie na wybiegu!”. Jak wyjaśnia Kane dla Footwear News “Wyglądają dosyć dziwne, ale jak wiecie lubię brzydkie buty” dodaje też “Te buty są bardzo dobre dla twoich pleców i postury.”

Sama nie do końca wiem, co o tych butach myśleć, niby wyglądają dziwnie, ale jest w nich pewien urok i awangarda high fashion. Tak samo, jak na początku byliśmy zszokowani popularnością Birkenstocków, z czasem wszystkie ikony mody się do nich przekonały, nie wspomnę już o tym, jak bardzo są wygodne. Ortopedyczne buty Z-Coil same w sobie nie są urokliwe, natomiast w wersji Christopher’a Kane’a mają to coś, do tego obuwie są na podwyższeniu, a to jest dużym plusem dla fashionistek. Aż nie mogę się doczekać różnych stylizacji z tymi butami w wykonaniu takich ikon, jak Susie Lau czy Tavi Gevinson, a wy co o nich sądzicie? Czy założylibyście takie buty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

244 More posts in Moda category
Recommended for you
Grzegorz Krychowiak otworzył butik w Warszawie
Grzegorz Krychowiak otworzył butik w stolicy. Kto mu towarzyszył?

Grzegorz Krychowiak otworzył w Warszawie butik Balamonte. Piłkarz w swoim sklepie oferuje m.in. garniutury szyte...